کد مطلب: 120912
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۳
معاون مسافری راه‌آهن از پیش‌فروش بلیت قطار اربعین از شنبه خبر داد و گفت: ۱۶۰ رام قطار مسافری فوق‌العاده هم برای ایام اربعین حسینی راه اندازی می شود.
 
به گزارش ایران خبر، معاون مسافری راه‌آهن از راه‌اندازی ۱۶۰ رام قطار مسافری فوق‌العاده برای ایام اربعین حسینی خبر داد و با ابراز "برای برخی مسیرها از جمله مهران ــ نجف و کربلا ــ مهران قیمت بلیت به‌صورت دلاری محاسبه خواهد شد" گفت: پیش‌فروش بلیت قطار از شنبه آغاز می‌شود.
میرحسن موسوی در نشست خبری اظهار کرد‌: برای ایام اربعین حسینی(ع) از 28 مهر تا 11 آبان‌ماه امسال 160 رام قطار مسافری فوق‌العاده پیش‌بینی شده است. 134 رام از این قطارها،‌ قطار ترکیبی تهران ــ مهران است که تا کرمانشاه با قطار و از کرمانشاه تا مهران با اتوبوس جابه‌جا می‌شوند.

وی با بیان این‌که 26 رام قطار در مسیر تهران ــ خرمشهر پیش‌بینی شده است، افزود: همچنین یک قطار ریل‌باس از خرمشهر تا مرز شلمچه به‌صورت 24ساعته پیش‌بینی شده که مسافران را رایگان در این مسیر جابه‌جا می‌کند. از سوی دیگر قطارهایی که در مسیر جنوب حرکت می‌کردند بر اساس برنامه‌ریزی صورت‌گرفته مقرر شده تا ایستگاه خرمشهر ادامه سیر داشته باشند.

وی یادآور شد: بر اساس مذاکرات صورت‌گرفته با آژانس‌ها، متقاضیان سفر که علاقه‌مند هستند بلیت اتوبوس را برای ادامه مسیر در کشور عراق تهیه کنند می‌توانند از طریق آژانس‌ها بلیت مهران تا نجف در رفت و از کربلا تا مهران در برگشت را خریداری کنند.

معاون مسافری راه‌آهن در خصوص قیمت بلیت‌ قطارهای اربعین، اظهار کرد: با توجه به این‌که قطارها 4تخته، 6تخته و صندلی هستند، نرخ‌ بلیت‌ها متفاوت خواهد بود. در مسیر مهران تا نجف و کربلا تا مهران نیز قیمت بلیت به‌صورت دلاری است که متأثر از نرخ ارز است.

موسوی همچنین بیان کرد: 280 هزار نفر صندلی برای متقاضیان سفر به کربلا و راهپیمایی اربعین پیش‌بینی شده که نسبت به سال گذشته 27 درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به این‌که پیش‌فروش قطارهای مسافری اول آبان تا آخر آبان‌ماه از شنبه 21 مهرماه 97 آغاز می‌شود،‌ گفت: از ساعت 10 صبح مردم می‌توانند بلیت را از طریق آژانس‌ها و اینترنت تهیه کنند.

وی همچنین از رتبه‌بندی شرکت‌های مسافری خبر داد و گفت: این رتبه‌بندی تا 15 روز آینده تصویب می‌شود و زمستان امسال بلیت قطارها با قید رتبه شرکت‌ها عرضه می‌شود.

معاون مسافری راه‌آهن با بیان این‌که طی ماه‌های آینده مسیرهای رشت و ارومیه به شبکه سراسری راه‌آهن به‌لحاظ انجام سفر ملحق می‌شوند، اظهار کرد: کمیسیونی از راه‌آهن برای تحویل این پروژه و تعیین سرعت اقدامات لازم را انجام می‌دهد./تسنیم

منبع : ایران آنلاین