کد مطلب: 120931
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۸
عضو هیئت رئیسه فراکسیون حج و زیارت مجلس گفت: در جلسه ستاد اربعین خواستار ارائه ارز با نرخ ۴۲۰۰ تومان برای تأمین هزینه ویزای زائران اربعین شدیم.
 
به گزارش ایران خبر، علی اکبر کریمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به حضور اعضای فراکسیون حج و زیارت در جلسه امروز ستاد اربعین گفت: در جلسه امروز تقاضای نمایندگان مبنی بر ارائه ارز دولتی برای تأمین هزینه ویزای زائرین اربعین با نرخ ۴۲۰۰ تومان مطرح شد و مقرر شد ستاد اربعین پیگیری های لازم را از دولت و بانک مرکزی انجام دهد.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت باید برای تأمین ارز مورد نیاز زوار اربعین با نرخ دولتی ۴۲۰۰ تومان جهت اخذ ویزا مساعدت کند.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون حج و زیارت، افزود: در ابتدای نوسانات بازار ارز دولت ارز زیادی را با نرخ ۴۲۰۰ تومان در اختیار مسافران قرار داد. قطعاً ارزی که با این نرخ در اختیار مسافران اربعین قرار گیرد بسیار کمتر خواهد بود. این در حالی است که از نظر قدرت منطقه ای و فرهنگی، زیارت اربعین از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی تأکید کرد: باید ویزا بین کشور ایران و عراق برای سفرهای زیارتی حذف شود.

کریمی همچنین تصریح کرد: فردا برای نامه ای خطاب به رئیس جمهور در صحن علنی امضا جمع خواهیم کرد که در آن خواستار ارائه ارز با نرخ ۴۲۰۰ تومان برای ویزای زائرین اربعین خواهیم شد.

منبع : خبرگزاری مهر