کد مطلب: 120970
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۰
یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
 

به گزارش ایران خبر، متن این تذکرات که توسط علی اصغر یوسف‌نژاد قرائت شد، به شرح زیر است:

شاعری نماینده بهشهر به رئیس جمهور: با توجه به حادثه سیل در ۱۴ مهرماه ۹۷ در استان مازندران که موجب خسارت شدید مالی و جانی شده است، دستور دهید فورا نسبت به جبران خسارت اقدام شود.

یارمحمدی نماینده زاهدان به وزیر بهداشت و درمان: بی توجهی وزارت بهداشت و درمان به پوشش همگانی سلامت، مرگ مادران باردار و بیماری‌های عفونی در شهر زاهدان قابل پذیرش نیست.

ساری نماینده اهواز به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: چرا وزارت فرهنگ در حوزه صدا و سیما فقط برای پایتخت فعالیت می‌کند. به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: علت عدم رسیدگی و تاخیر در کارهای فرهنگی توسط شما چیست؟ به وزیر جهاد کشاورزی: عدم رسیدگی به مدیران منابع طبیعی استان خوزستان چه دلیلی دارد؟

ابطحی نماینده خمینی‌شهر به همراه دو تن از نمایندگان به رئیس جمهور: عدم اجرای حکم قانون بند ه ماده ۳۳ برنامه ششم توسعه کشور موضوع بخشودگی سود کارفرما و جریمه بیمه‌های دریافتی کشاورزان و خسارت دیده از حوادث غیر طبیعی و امهال اصل وام آن‌ها به مدت سه سال.

پورمختار نماینده بهار به وزیر جهاد کشاورزی: اقدام فوری در رفع ممنوعیت صادرات سیب‌زمینی و لغو نامه شماره ۰۲۰۱۳۱.

سلیمی نماینده سمیرم به رئیس جمهور و وزارت جهاد کشاورزی: عدم اجرای بند خ ماده ۳۳ قانون برنامه ششم در خصوص بخشودگی سود جریمه دیرکرد بانک کشاورزی خلاف قوانین تصویبی مجلس است.

نادری نماینده اورامانات به وزیر راه و شهرسازی: لزوم بررسی جدی در جاده‌های اورامانات که شاخص کیفیت آن خیلی پایین است.

وقف‌چی نماینده زنجان به وزیر نفت: دلیل تعلل در ساخت پتروشیمی زنجان چیست؟ به وزیر جهاد کشاورزی: دلایل عدم تامین مقدمات به منظور صادرات زیتون چیست؟ به وزیر نیرو: عدم به کارگیری نیروهای بومی در منطقه اورامانات.

حاجی نماینده شاهین‌شهر به رئیس جمهور: به چه دلیل یارانه نوزادانی که در سال ۱۳۹۷ متولد می‌شوند حذف می‌کنید، در حالی که این اقدام مغایر قانون و سیاست‌های جمعی است.

وحدتی نماینده بستان‌آباد به وزیر راه و شهرسازی: علت عدم تعیین تکلیف پروژه‌های ارتباطی بستان‌آباد – تبریز چیست؟ وحدتی به وزیر صنعت، معدن و تجارت: علت عدم رسیدگی به نیاز کامیون‌داران به لاستیک چیست؟

گودرزی نماینده بروجرد به وزیر راه و شهرسازی: لزوم پیگیری مسئولانه در خصوص پرداخت مطالبات کامیون داران،‌ شرکت خلیج فارس و شرکت آبادان.

شریف‌پور نماینده ماکو به وزیر آموزش و پرورش: تعیین تکلیف آموزشیاران نهضت سوادآموزی و پیش‌دبستانی‌ها. به وزیر نیرو: پیرو نشست شش ماهه قبل که مقرر شده بود ماده ۳۳ پروژه سدهای کوتاه خاکی ابلاغ گردد تاکنون عملی نشده است.

صادقی نماینده تهران به وزیر کشور و وزیر اطلاعات: مسببان حمله به منزل دکتر سید علی اصغر غروی در اصفهان کیست و با چه مجوزی کتب و آثار پژوهشی را با خود برده‌اند؟

صباغیان نماینده مردم مهریز به وزیر صنعت‌ و معدن: چرا برخی از نمایندگان سایپا به تعهدات خود در قبال تحویل خودرو به مشتریان عمل نمی‌کنند؟ به سرپرست وزارت اقتصاد و دارایی: چرا نظارت بر بورس سکه ثامن وجود نداشت که منجر به اختلاس اموال مردم شد؟ به وزیر کشور: چرا در برخی از مناطق سرقت و ناامنی افزایش یافته است؟ به وزیر نفت: چرا شرکت سازنده پالایشگاه GTL که با سرمایه‌های مردم اجرایی شده است، پروژه را به حال خود رها کرده و کسی به آن توجه نمی‌کند؟ به وزیر راه و شهرسازی: چرا علی رغم اینکه در اتوبان قم - کاشان عوارض مناسبی از مردم جهت تردد اخذ می‌گردد،‌ اما از آسفالت مناسبی برخوردار نیست؟

شریعت‌نژاد نماینده تنکابن به رئیس جمهور: با توجه به خسارت قابل توجه به زیرساخت‌ها و اموال شخصی مردم در طی سیل اخیر دستور فوری برای جبران خسارات دهید.

زاهدی نماینده کرمان به رئیس جمهور: با توجه به افزایش خط فقر و ضعیف شدن بیشتر فقرا می‌طلبد که به فوریت بسته‌های حمایتی نقدی و غیر نقدی در اختیار آن‌ها قرار گیرد.

ساداتی‌نژاد نماینده آران و بیدگل به وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی: چرا وزارت ارشاد هیچ برنامه‌ای در حوزه فرهنگی برای روستاهای کشور ندارد؟

نانواکناری نماینده بابلسر به وزیر راه و شهرسازی: با توجه به دستور شما و تعهد معاونین مربوطه در پروژه‌های راه حوزه مربوطه هنوز این پروژه‌ها به اتمام نرسیده است، لطفا رسیدگی کنید.

نجفی نماینده تهران به وزیر امور خارجه: لزوم تسریع در پرونده انتخاب و معرفی سفیر ایران در چین و هند.

حسن‌خانی به رئیس جمهور: عدم اجرای بند ت قانون بودجه سال ۹۷، در خصوص بخشودگی تسهیلات تا سقف ۱ میلیارد ریال.

ربیعی نماینده بروجرد به وزیر ورزش و جوانان: عدم توجه و عدم اهتمام به تکمیل پروژه‌های استانی به دلیل عدم تخصیص اعتبارات لازم.

دهقانی نماینده چناران به وزیر صنعت و معدن: لزوم توقف صادرات کاغذ به خارج از کشور.

شکری نماینده مردم تالش به وزیر نیرو: سیل ویرانگر ۵ و ۶ مهرماه زیرساخت‌های شهرستان‌ها را از بین برده است، دستور رسیدگی دهید. به وزیر راه و شهرسازی: سیل اخیر زیرساخت‌های جاده‌ای را در شهرستان از بین برده و تردد مردم را با مشکل روبرو کرده است، دستور رسیدگی فوری دهید.

گودرزی نماینده بروجرد به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم پرداخت مطالبات گندم‌کاران

نوروزی نماینده رباط‌کریم به وزیر دادگستری: به چه دلیل دادگستری شهرستان بهارستان بدون دقت حساب‌های شهرداری را مسدود می‌کند. به وزیر کشور: چرا بخشداری شهر ۲۵۰ هزار نفری پرند افتتاح نمی‌گردد. به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: چرا به وضعیت مسکن تعاونی بیمارستان شریعتی تهران رسیدگی نمی‌شود. به وزیر نفت: به چه دلیل نمایندگانی که مدارک غیر مرتبط با وزارت نفت دارند، به این وزارتخانه منتقل می‌شوند. به رئیس جمهور: به چه دلیل سالانه ۵ میلیون دلار محصولات تراریخته وارد کشور می‌شود.

پژمان‌فر نماینده مشهد به وزیران کشور، اطلاعات و  راه: به چه دلیل کامیون‌داران واحدهای تولیدی به حالت تعطیلی افتاده‌اند و مواد اولیه از سمت پتروشیمی بارگیری نمی‌شود.

ساری و کاظم‌نسب نمایندگان اهواز به وزیر نفت: چرا نیروهای جایگاه‌های سوخت واگذار شده در استان خوزستان تعدیل و اخراج شده‌اند؟

حاجی نماینده شاهین‌شهر به وزیر آموزش و پرورش: جمعی از معلمان استخدامی سال ۶۰ جهت بازنشستگی باید مابه‌التفاوت ۹ درصد حق بازنشستگی را براساس حقوق پرداخت کنند.

نادری نماینده اورامانات به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: چرا کتابخانه‌های کرمانشاه را به حال خود رها کردید و از مدیران فرهنگی در مدیریت استان استفاده نمی‌کنید؟

هاشمی نماینده میاندوآب به وزیر راه: پروژه‌های راهسازی میاندوآب علی رغم پیگیری‌های انجام شده به کندی پیش می‌رود، دلیل این امر چیست؟

منبع : خبرگزاری ايسنا