کد مطلب: 121070
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۶
دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور ششمین گردهمایی فرماندهان رده های مقاومت بسیج ادارات کل تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تقریبا صد درصد مردم ایران کاربران فضای مجازی و پیام رسان ها هستند و 95 درصد مردم ایران نیز از گوگل استفاده می کنند.
 
به گزارش ایران خبر، ابوالحسن فیروزآبادی افزود:  بنابراین در حوزه لایه ارتباطی کشور با توجه به بیگانه بودن این پیام رسان ها در معرض تهاجم هستیم. وی ادامه داد: با فضایی مواجهیم که کارکردهای ارتباطی، اطلاعاتی، نقش خدماتی و سرگرمی دارد و متاسفانه در کشور ما حوزه سرگرمی خیلی توسعه پیدا کرده است. جمعیت شهرنشین ما به طور میانگین روزانه 3 ساعت با فضای مجازی مرتبطند‌.

وی همچنین اظهار کرد: ۸۰ درصد ارتباطات در فضای مجازی از داخل نظام ابری که عمدتا آمریکایی هستند صورت می‌گیرد و کمپانی های عظیمی که در غرب احداث شده است، در پنج سال اخیر در حوزه ICT فعالیت می‌کنند.

فیروزآبادی یادآور شد: در حال حاضر به دنبال ملی کردن پلتفرم های فضای مجازی هستیم زیرا ضریب نفوذ در دنیا و منابع اقتصادی کافی نداریم و این برنامه هاست که می توانیم با آن، مردم را از سلطه غربی فضای مجازی خارج کنیم. وی گفت: رسانه های فضای مجازی، هم در تولید محتوا و هم در تعداد کاربران نیاز به فعالیت کاربران بسیجی دارد. در هرجایی که می‌توانید از توییتر و اینستاگرام گرفته تا درج کامنت های حمایتی، حضور همه جانبه و پررنگ داشته باشید و جبهه انقلابی را تقویت کنید.

 

 

منبع : ایران آنلاین