کد مطلب: 121268
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۳
مونا فرجاد درباره تجربه بازی در فیلم سینمایی «ماهورا» که اثری در حوزه دفاع مقدس به شمار می‌آید می‌گوید: «من بیشتر از این‌که این فیلم را یک فیلم دفاع مقدسی بدانم معتقدم «ماهورا» یک درام عاشقانه است، ضمن این‌که نباید با پیش فرض به تماشای فیلمی رفت و درباره آن قضاوت زودهنگام داشت.
 
به گزارش ایران خبر،  من یادم می‌آید زمانی که فیلم «روز سوم» آقای لطیفی اکران شد با وجود این‌که ژانرش دفاع مقدس بود اما با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد و مخاطبان زیادی به تماشایش رفتند. درباره «ماهورا» که گروه سازنده آن علی‌الخصوص آقای زرگر‌نژاد کارگردان آن زحمات زیادی برایش کشیدند نیز امیدوارم اتفاق‌های خوبی بیفتد و مخاطبان بدون هیچ ذهنیتی به تماشای آن بنشینند.» 
 
این بازیگر جوان در ادامه درباره فضای حرفه‌ای که در این فیلم تجربه کرده نیز بیان می‌کند: «بازیگران حرفه‌ای زیادی در این فیلم ایفای نقش کردند که حضور در کنارشان برای من افتخار بود و امیدوارم توانسته باشم از تجربه پیشکسوتان و با تجربه‌ها درس گرفته باشم.» او همچنین می‌افزاید: «من در سال‌های اخیر فعالیت بیشتری در حوزه تئاتر داشتم و همین مسأله باعث شده در سینما و تلویزیون نسبت به قبل سختگیرتر شوم و هر پیشنهادی را به راحتی نپذیرم. فیلم «ماهورا» ویژگی‌های منحصر به فرد زیادی داشت که من ترجیح دادم با وجود تمام سختی‌هایی که در طول فیلم می‌تواند برای من به عنوان یک بازیگر به وجود بیاید را به جان بخرم اما چنین تجربه‌ای را کسب کنم. برای مثال من برای درآوردن لحجه‌ای که در فیلم دارم وقت و انرژی زیادی گذاشتم و امیدوارم نتیجه کار دلچسب مخاطب باشد.»
او در ادامه درباره چالش‌هایی که برای بازی در این فیلم با آنها روبه رو بود نیز توضیح داد: «من در این فیلم نقش یک دختر عرب ایرانی را بازی کردم که تجربه متفاوتی بود و تا به حال شبیه‌اش را بازی نکرده بودم. تنها چالشی که برایم توأم با لذت هم بود همین تمرین‌های روزانه بود که ساعت‌ها برایش وقت صرف می‌کردم. از طرف دیگر چون در برخی سکانس‌ها در بلم (نوعی قایق) فیلمبرداری می‌شد من باید ایستادن و پارو زدن روی بلم را هم یاد می‌گرفتم و این موضوع نیز تجربه جالب دیگری برایم بود.
منبع : ایران آنلاین