کد مطلب: 122516
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۳
بهارستان- رئیس سازمان آتش نشانی شهر گلستان از آتش سوزی در یک مجتمع مسکونی در این شهر خبر داد و گفت: آتش‌نشانان ۵ نفر از ساکنان این مجتمع که در میان دود و آتش محبوس شده بودند، را نجات دادند.
 
به گزارش ایران خبر، محمد سلگی در گفتگو با خبرنگار مهر به تشریح جزئیات حادثه آتش سوزی در یک واحد مسکونی شهر گلستان پرداخت و افزود: ساعت ۲۱ امشب طی تماس تلفنی شهروندان با سامانه ۱۲۵ و اطلاع از وقوع آتش‌سوزی و محبوس شدن تعدادی از شهروندان در یک ساختمان مسکونی در شهرک سبزدشت به ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی گلستان اعلام شد که مامورین ۴ ایستگاه آتش نشانی ما بی‌درنگ به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: این حادثه در یک ساختمان مسکونی ۵ طبقه رخ داد، که طبقه اول این ساختمان دچار آتش‌سوزی شده و شعله و دود ناشی از آن از فاصله دور قابل مشاهده و به طبقه بالاتر نیز سرایت کرده بود.

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری گلستان گفت: آتش‌نشانان بلافاصله پس از حضور در محل حادثه، با رعایت اصول ایمنی و تجهیز خود به دستگاه تنفسی اقدام به قطع برق و گاز ساختمان کرده و با استفاده از یک رشته لوله آبدهی و چند دستگاه خاموش‌کننده دستی عملیات مهار آتش و نجات محبوسان را آغاز کردند.

سلگی گفت: در این عملیات آتش‌نشانان موفق شدند پنج نفر از شهروندان و همچنین یک قلاده سگ که در محل آتش سوزی محبوس بودند، را به سلامت به محل امن منتقل کنند.

وی افزود: آتش‌نشانان پس از خارج کردن محبوسان از داخل ساختمان، شعله‌های آتش را مهار و اقدام به جست‌وجوی نهایی و ایمن‌سازی محل حادثه کردند که خوشبختانه فرد دیگری در ساختمان یافت نشد.

منبع : خبرگزاری مهر