کد مطلب: 122563
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۶
پیرو انتشار اظهارنظری منسوب به رئیس پلیس فتا درباره طرح وزارت ارتباطات برای فیلترینگ هوشمند اینستاگرام، رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات توضیحاتی ارائه کرد.
 
به گزارش ایران خبر، سیدجمال هادیان طبایی گفت: وزارت ارتباطات طرحی برای پالایش هوشمند اینستاگرام به مراجع ذیربط ارائه نکرده است. البته برخی نهادها پیشنهادهایی برای فیلترینگ هوشمند به وزارت ارتباطات ارایه داده اند که به دلیل غیرفنی بودن، قابلیت اجرا نداشته است. هادیان طبایی گفت: وزارت ارتباطات هیچ نکته پوشیده ای از مردم ندارد و اجرای هر طرح جدیدی را از مسیر رسمی و رسانه ای با مردم در میان می گذارد.

 رییس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات افزود: البته صبح امروز در تماس تلفنی که با سردار هادیان فر رئیس پلیس فتا داشتیم ایشان چنین مصاحبه ای را تکذیب کردند. از اصحاب محترم رسانه انتظار می رود در انتشار اخبار به منبع و صحت آن توجه  ویژه ای داشته باشند.

گفتنی است پیش از این خبری در خبرگزاری ایسنا منتشر و به نقل از رییس پلیس فتای ناجا عنوان شده بود که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای فیلترینگ هوشمند محتوای مجرمانه در اینستاگرام، طرح جدیدی دارد. طبق این خبر، کمال هادیان نفر گفته بود: وزارت ارتباطات سرویس جدیدی را طرح کرده که اگر این سرویس جدید بیاید می تواند با عبور از SSL جدید اینستاگرام ، فیلترینگ هوشمند را در اینستاگرام ارائه دهد که البته اگر این طرح را ارائه دهد بخشی از محتوای مجرمانه کم می شود.

منبع : ایران آنلاین