کد مطلب: 123972
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۴
پلیس آگاهی خراسان جنوبی در خصوص کلاهبرداری های شرکت های هرمی هشدار داد.
 
به گزارش ایران خبر، سرهنگ حسینی رئیس پلیس آگاهی خراسان جنوبی گفت: اخیرا سرگروه های شرکت های هرمی از استان های دیگر با تماس تلفنی به دوستان دوران سربازی و یا دانشجویی خود در سراسر کشور و در خراسان جنوبی، از آنها برای فعالیت و یک شغل پرسود در شرکتی دعوت به همکاری می کنند.

---

وی با بیان اینکه این شرکت ها عمدتا در تهران و کرج دایر هستند،افزود: پس از اینکه افراد برای همکاری به این شرکت ها مراجعه می کنند، از خروج آنها جلوگیری می شود و با برگزاری کلاسهای آموزشی چگونگی فعالیت شرکت را برای آنها توضیح می دهند و آنها را مجاب می کنند که از خانواده و یا دوستان خود به بهانه گرفتن پول اجاره و یا رهن منزل در تهران مبلغی را دریافت کنند.

سرهنگ حسینی با بیان اینکه فعالیت در این شرکت ها جرم است و افراد تحت تعقیب قضایی قرار می گیرند، گفت: افرادی از خراسان جنوبی نیز که با این شرکت ها همکاری می کنند، در تهران با همکاری پلیس آگاهی استان و تهران بزرگ شناسایی و دستگیر شده اند.

رئیس پلیس آگاهی خراسان جنوبی ضمن هشدار به خانواده ها افزود: خانواده ها بایستی هوشیار باشند و در صورت مشاهده مورد مشکوکی مبنی بر درخواست پول از سوی جوانان خود، پلیس آگاهی را مطلع سازند./ باشگاه خبرنگاران 

 

 

منبع : ایران آنلاین