کد مطلب: 124421
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۳
جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: از ابتدای امسال تاکنون 250 نفر در جاده های استان کرمانشاه براثر حوادث رانندگی جان خود را از دست داده اند.
 

به گزارش خبرنگار ایسنا، سرهنگ علیرضا مرزبانی در حاشیه آغاز اجرای طرح زمستانی پلیس راه در جمع خبرنگاران با اشاره به شناسایی 66 نقطه حادثه خیز جاده ای در سطح استان، عنوان کرد: مسئولین ذیربط در تلاش هستند تا در بودجه سال 98 مشکلات این نقاط حادثه خیز دیده شود و برای رفع آنها بودجه ای اختصاص دهند. 

وی همچنین گفت: برخی از تصادفات سطح جاده های کرمانشاه نیز بصورت محوری هستند که دراین رابطه محور کرمانشاه به کامیاران، کرمانشاه به اسلام آباد غرب و کرمانشاه به روانسر بحرانی ترین محورهای استان محسوب می شوند. 

جانشین فرمانده انتظامی استان بابیان اینکه بیشترین تصادفات استان در بازه زمانی هشت ماهه امسال در این محورها رخ داده، افزود: طبق بررسی کارشناسان، 75 درصد از تصادفات در این محورها ناشی از ایراد در طراحی و مهندسی جاده، رانندگی نامناسب و ناایمن بودن خودروها است. 

وی تاکید کرد: در محور کرمانشاه به کامیاران هرچند که 50 درصد مسیر بصورت دوبانده است، اما یکی از پر حادثه ترین محورهای استان به شمار می رود که عمده تصادفات در آن ناشی از انحراف به چپ و سبقت غیرمجاز است، لذا با اقدامات کنترلی در این محور شاهد ارتقاء عملکرد پلیس و سایر دستگاه های مسئول هستیم. 

مرزبانی بابیان اینکه محور کرمانشاه اسلام آباد غرب نیز با وجود دوبانده بودن تمام محور از جمله محورهای بحرانی استان است، گفت: بیشتر حوادث این محور بصورت واژگونی به دلیل تخطی از سرعت مطمئنه است. همچنین برخی از تقاطع های این مسیر مشکلاتی دارند که در این راستا بحث تقویت حضور نیروهای پلیس راه و ایمن سازی تقاطع های آن را با همکاری اداره کل راهداری در دستورکار قرار داده ایم. 

وی در ادامه به اجرای طرح زمستانه پلیس راه در استان کرمانشاه همزمان با سراسر کشور اشاره کرد و یادآورشد: در طرح زمستانه سال گذشته تعداد فوتی های ناشی از تصادفات جاده ای در کرمانشاه 46 نفر بود که به نسبت مشابه سال ماقبل آن حدود پنج درصد کاهش داشتیم، این درحالی بود که آمار تلفات جاده ای در کشور افزایش داشت. 

جانشین فرمانده انتظامی استان عنوان کرد: امیدواریم امسال نیز باهماهنگی همه دستگاه های مشارکت کننده در این طرح، زمینه ایجاد آرامش و امنیت جاده ای را برای عموم شهروندان فراهم کرده و شاهد کاهش آمار تصادفات جاده ای در استان باشیم. 

منبع : خبرگزاری ايسنا