کد مطلب: 125721
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۲
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه امروز (۱۵ دی‌) اکثر مناطق کشور آسمانی صاف و جوی آرام خواهند داشت، گفت: این وضعیت سبب انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفت هوا در شهرهای صنعتی می‌شود.
 
به گزارش ایران خبر، احد وظیفه ضمن اشاره به برقراری جوی پایدار طی امروز (۱۵ دی) از ورود سامانه بارشی جدید در روز آینده خبر داد .

وی با بیان این‌که امروز در نواحی شمال غرب کشور به ویژه در شمال اردبیل وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، گفت: فردا (۱۶ دی‌) با ورود سامانه بارشی در نواحی غرب، جنوب غرب، بخش‌هایی از شمال غرب همچنین دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز و تهران بارش باران، وزش باد و بارش برف در ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این‌که پس فردا (۱۷ دی) فعالیت سامانه بارشی در این مناطق ادامه خواهد داشت و شدت آن در نواحی جنوب غرب کشور افزایش می‌یابد، اظهار کرد: در بخش‌هایی از استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، فارس و شمال بوشهر بارش باران به‌صورت رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید دور از انتظار نخواهد بود.

به گفته وظیفه، در روز دوشنبه (۱۷ دی) ابرناکی، وزش باد و بارش پراکنده در سواحل دریای خزر، برخی نواحی شمال شرق، شرق و مرکز کشور پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی در پایان اظهار کرد: فردا (۱۶ دی) آسمان تهران نیمه ابری تا ابری، همراه با بارش باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران ۹ و ۳ درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین آسمان پایتخت پس فردا ( ۱۷ دی‌) نیمه ابری تا ابری همراه با بارش باران و وزش باد و در اواخر وقت کاهش ابر با حداکثر و حداقل دمای ۱۳ و دو درجه سانتیگراد خواهد بود./ایسنا
منبع : ایران آنلاین