کد مطلب: 126055
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۷
مدیرکل پیشگیری‌های فرهنگی و اجتماعی قوه قضائیه از توزیع یک هزار سیم‌کارت ویژه کودکان و نوجوانان مجهز به اینترنت پاک با همکاری وزارت ارتباطات خبر داد.
 
به گزارش ایران خبر، علی‌محمد زنگانه با اعلام این خبر گفت: برای دوری از آسیب‌های اجتماعی فضای مجازی، با همکاری وزارت ارتباطات توانسته‌ایم  یک هزار سیم‌کارت ویژه نوجوانان و کودکان در سطح کشور  توزیع کنیم.
وی با بیان اینکه متقاضیان این سیم‌کارت‌ها روزبه‌روز افزایش می‌یابند،  افزود: همکاری‌های بین بخشی برای پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی بین کودکان با همراهی وزارت ارتباطات باعث شد تا طرح توزیع این سیم‌کارت‌ها در دستور کار قرار بگیرد.
مدیرکل پیشگیری‌های فرهنگی و اجتماعی قوه قضائیه گفت: باید کنترل والدین بر نحوه استفاده از فضای مجازی در بین فرزندان بخصوص کودکان  افزایش یابد تا با همکاری وزارت ارتباطات نسبت به اجرای این طرح در راستای کاهش آسیب‌های حوزه فضای مجازی مبادرت ورزیم.
مدیرکل پیشگیری‌های فرهنگی و اجتماعی قوه قضائیه افزود: با همکاری و همراهی نهادهای مسئول و ذیربط با حوزه فضای مجازی و آسیب‌های آن بخصوص در بدنه دولت دوازدهم، نرم‌افزارهای ویژه‌ای برای استفاده ایمن از اینترنت و فضای مجازی به طور بومی در حال ساخت و ارائه است.

/مهر

منبع : ایران آنلاین