کد مطلب: 126091
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۲
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان از شناسایی و دستگیری 2 نفر از عوامل اصلی سوء قصد به مسئول حراست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان خبر داد.
 
به گزارش ایران خبر،  حجت‌الاسلام علی موحدی راد روز شنبه در این باره اظهار داشت: 2 نفر در تیرماه امسال با اجیر کردن چهار جوان و تطمیع آنان نقشه قتل و سوءقصد به جان مسئول حراست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان را طراحی که خوشبختانه در این مسیر ناکام می‌مانند.
وی بیان کرد: یک خانم که کارمند نهاد کتابخانه شهرستان زهک بوده با همراهی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان به دلیل خصومت شخصی اقدام به این کار کرده اند که در ابتدا چهار متهم دستگیر و پس از انجام تحقیقات اولیه با قرار وثیقه آزاد شدند اما 2 متهم اصلی سه روز گذشته دستگیر و در بازداشت هستند.
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان ضمن تحسین از اقدامات و عملکرد سربازان گمنام امام زمان (عج) در این رابطه گفت: حسب گزارش شفاهی ضابطین ظاهرا به دلیل عدم موافقت مسئول حراست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان با گرفتن پست جدید آن خانم در نهاد کتابخانه این سوقصد انجام شده است اما برای مشخص شدن ابعاد موضوع تحقیقات تکمیلی در رابطه با این پرونده ادامه دارد و با متهمان طبق قانون برخورد خواهد شد.
کار اسماعیل سعیدی مسئول حراست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان هشتم تیرماه سالجاری توسط افراد ناشناس مورد اصابت گلوله قرار گرفت و بعد از انجام عمل جراحی پس از چند روز از بیمارستان ترخیص شد./ ایرنا

 

منبع : ایران آنلاین