کد مطلب: 126348
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۰
رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه از شناسایی و دستگیری مدیر یکی از کانال های تلگرامی غیراخلاقی که اقدام به انتشار فیلم و تصاویر مبتذل می کرد، خبر داد.
 
به گزارش ایران خبر،  سرهنگ ‌ علی‌ کریمی رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه اظهار داشت: به دنبال رصد فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا کرمانشاه، یک کانال غیراخلاقی در شبکه اجتماعی تلگرام شناسایی شد.

---

وی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا در گام بعدی و با انجام اقدامات فنی و تخصصی توانستند مدیر این کانال را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی نسبت به دستگیری وی اقدام کردند.

سرهنگ کریمی ادامه داد: متهم دستگیر شده با توجه به شواهد و مدارک موجود به جرم خود اعتراف و از کار خود ابراز پشیمانی کرد.

این مقام انتظامی ادامه داد: وجود صفحات غیراخلاقی یکی از معضلات اصلی در شبکه‌های اجتماعی است که سلامت خانواده ها را تهدید می‌کند و متاسفانه عده‌ای سودجو بدون در نظر گرفتن مشکلاتی که ممکن است از این طریق برای دیگران پیش بیایید و حتی کانون گرم خانواده‌ها را از هم بپاشد دست به ایجاد چنین گروه‌هایی می زنند.

وی بیان کرد: پلیس فتا مقتدرانه در برابر مجرمین سایبری ایستاده و به صورت شبانه روز اقدام به رصد فضای مجازی می‌ کند تا محیطی امن و سالم برای خانواده‌ها فراهم کند.

سرهنگ کریمی در پایان از خانواده ها خواست تا ضمن مراقبت از فرزندان خود نظارت لازم را بر رفتار و عملکرد آن ها زمانی که وارد فضای مجازی می شوند، باشند./ باشگاه خبرنگاران 
 

منبع : ایران آنلاین