کد مطلب: 126696
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۴
به گفته مدیر عامل شرکت مخابرات ایران، فیبرکشی داخل منازل و سازمان‌ها رایگان انجام خواهد شد.
 

به گزارش ایران خبر،   نشست خبری مدیرعامل شرکت مخابرات ایران صبح امروز برگزار شد. سیدمجید صدری در این نشست تاکید کرد که فیبر نوری از مهمترین اقدامات برای مخابرات است و باید به بهترین نحو به مشترکین ارایه شود.

وی درباره‌ی ارائه فیبر نوری به مشترکان بیان کرد: فیبر نوری منازل باید اهمیت ویژه داشته باشد. تعرفه‌ها و هزینه‌های ابتدایی از جمله کابل‌کشی منازل و مودم باعث شده بود که مردم تمایل زیادی به این طرح نشان ندهند. به همین دلیل ما در طرح تانومای ویژه که تا آخر سال خواهیم داشت و اگر استقبال شود، آن را تمدید می‌کنیم، تصمیم گرفتیم هرکس از هرکجای ایران درخواست فیبر نوری کند، برای کابل‌کشی هزینه‌ای دریافت نکنیم.

او ادامه داد: برای مودم هم تلاشمان این است پیشنهادهای ویژه داشته و یا حداقل قیمت را دریافت کنیم. ما به دنبال جلب رضایت مشترک هستیم و سعی کردیم تعرفه‌هایی که در حوزه فیبر قرار دادیم، با ADSL یکسان باشد. همچنین از سازمان نظام‌ صنفی رایانه‌ای خواستیم لیست شرکت‌های FCP را به ما بدهد تا به کسانی که درخواست دارند، FTTH ارائه دهیم.

وی درباره ایجاد تغییراتی در تعرفه‌های مخابرات اظهار کرد: تعرفه‌های مخابرات چه در دیتا و چه تلفن ثابت، باید تغییراتی در جهت افزایش داشته باشد؛ البته ما تابع قانون هستیم اما کاهش تعرفه بیش از این در حوزه به صلاح ما نیست. ما برای افزایش تعرفه در سال آینده نیز پیشنهاداتی به رگولاتوری دادیم و امیدواریم که با آن موافقت شود، زیرا با تعرفه‌های کنونی نمی‌توانیم توسعه داشته باشیم.

حذف تلفن‌های بدون کارکرد

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از تخلیه یک میلیون شماره تلفن ثابت که در چهار سال گذشته کارکردی نداشتند، خبر داد.

سیدمجید صدری با اشاره به هزینه‌ی آبونمانی که درآمدی غیرواقعی برای مخابرات ایجاد می‌کرد، بیان کرد: ما به تلفن‌هایی که بیش‌تر از سه تا چهار سال کارکرد نداشته باشند، اخطار دادیم و توانستیم تا امروز یک میلیون شماره را تخلیه کنیم و جلوی درآمدهای غیرواقعی را بگیریم. ازطرفی هزینه‌ی ایجاد هر خط ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان است و ما این یک میلیون شماره را به مدار خود برگرداندیم که آن‌ها را به مشترکان دیگر واگذار کنیم.

او درباره‌ی موضوع حذف قبوض کاغذی توضیح داد: درصد بالایی از پرداخت‌ها (بالغ بر ۹۹ درصد) در حال حاضر به‌صورت غیرحضوری و کمتر از یک درصد از طریق قبض است. ما بیش از ۳۰ میلیون مشترک تلفن ثابت داریم که هنوز ۱۵ میلیون قبض صادر می‌شود. برای مبالغ کمتر از ۲۰ هزار تومان هم اصلا قبضی صادر نمی‌شود. طبق بررسی‌ها با سازمان فناوری اطلاعات، به دنبال حذف قبض هستیم، اما دیتابیس ما باید کامل باشد و طبق وظیفه باید برای مشترکانی که درخواست دارند، قبض صادر کنیم.

ادامه دارد

منبع : خبرگزاری ايسنا