کد مطلب: 127841
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۱
براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران فعالیت سامانه بارشی در استان تهران از فردا (دوشنبه) آغاز می‌شود.
 

به گزارش ایران خبر، بر اساس بررسی و تحلیل آخرین داده ها و نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، با فعالیت سامانه بارشی تا روز سه شنبه در بعضی ساعات (به ویژه عصر و شب) افزایش ابر همراه با بارش باران و برف و در ارتفاعات برف و مه پیش بینی می‌شود.

همچنین از دوشنبه تا صبح چهارشنبه در مناطق جنوبی استان وزش باد شدید انتظار می رود. به دلیل بارش برف در ارتفاعات و مناطق کوهستانی احتمال لغزندگی جاده ها وجود دارد. کمینه و بیشینه دمای هوای تهران در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه به ترتیب (۴، ۱۲)، (۳، ۱۳) و (۳، ۱۱) درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ایستگاه‌های فیروزکوه با دمای منفی ۲ درجه سانتیگراد و ورامین با دمای ۱۴ درجه سانتیگراد به ترتیب سردترین و گرم ترین نقاط استان در طول ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

همچنین آسمان بیشتر  شهرهای کشور فردا بارانی است. محمد اصغری کارشناس هواشناسی در این رابطه گفت: موج بعدی بارش‌ها از فردا وارد کشور می‌شود و بارندگی‌ها به نسبت قابل توجه است ،موج قبلی که از پنجشنبه وارد کشور شد آذربایجان‌های غربی، شرقی، کردستان، کرمانشاه، البرز، تهران، همدان، مرکزی، قم و به مراتب چهارمحال و بختیاری و در شاخه شمالی به شمال شرق رسید که از این بارش‌ها بهره‌مند شدند و در ادامه نیز خراسان شمالی، گلستان، مازندران، خراسان رضوی از این موج بارش‌ها بهره مند می‌شوند.

وی گفت: البته در خراسان جنوبی و یزد سرعت بارش‌ها در شاخه جنوبی ضعیف است، اما رطوبت هوا مناسب است و هرچه زمان به پیش می‌رود رطوبت هوا قابل توجه می‌شود بطوری که انتظار می‌رود از امروز تا چهارشنبه در بوشهر، فارس، کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان بارش‌ها قابل توجه باشد.

کارشناس هواشناسی افزود: این موج در جنوب باعث متلاطم شدن آب‌های خلیج فارس می‌شود بطوری که ارتفاع موج در مرکز تا یک و نیم متر نیز خواهد رسید.

وی گفت: البته طی روزهای آینده بارش‌ها به اصفهان، تهران و به بخش‌های غرب و شمال غرب و مرکز نیز می‌رسد.

اصغری افزود: البته یک وقفه داریم و از فردا موج بعدی وارد عمل می‌شود و هرچه به داخل‌تر می‌آید بارندگی‌ها به نسبت قابل توجه می‌شود.

وی گفت: این موج شمالی با موج قبلی که در جنوب فعال است ترکیب می‌شود و تا روز چهارشنبه در کشور فعال خواهند بود.

کارشناس هواشناسی افزود: البته در جنوب شرق کشور وزش باد و خیزش گرد و خاک را داریم و این موضوع باعث می‌شود که در جاده‌ها با دید کم مواجه شویم ضمن اینکه وزش باد در گردنه‌ها منجر به کولاک برف می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر