کد مطلب: 127843
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۲
بندرعباس - مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: ۲ تیم ارزیاب هلال احمر مستقر در بندرخمیر و جزیره قشم به لافت اعزام شدند ضمن اینکه زلزله خسارت جانی نداشته است.
 
به گزارش ایران خبر، علیرضا صفا ایسینی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه طبق گزارشات رسیده خوشبختانه این زمین لرزه خسارت جانی نداشته است، بیان داشت: به محض اعلام زمین لرزه تیم های ارزیاب در بندرخمیر و جزیره قشم به محل وقوع زلزله اعزام شدند.

ارسال کمک های اولیه

وی با اظهار اینکه کمک های امدادی جهت اسکان موقت حادثه دیدگان احتمالی به محل ارسال شده است، عنوان کرد: گزارش های اولیه حاکی از ترک خوردگی بعضی از واحدهای مسکونی و قدیمی در بندرپل بندرخمیر و لافت قشم دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با اشاره به این که منازل مسکونی لافت قشم از سازه های قدیمی خشتی و گلی است، اظهارداشت: این منازل در اثر بارندگی و زلزله امکان تخریب دارد.

صفا ایسینی در مورد ترک خوردگی اسکله بندر لافت خاطرنشان کرد: این موضوع امری طبیعی است زیرا بر روی منطقه گسل قرار داشته و ترک خوردگی طبیعی بوده و فعالیت اسکله همچنان برقرار است.

وی ادامه داد: در حال حاضر فرماندار شهرستان بندرخمیر در بندر پهل و معاون فرماندار قشم در بندرلافت مستقر و در حال بررسی اتفاقات هستند.

منبع : خبرگزاری مهر