کد مطلب: 127892
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۳
وزیر دولت لبنان در امور پارلمانی تاکید کرد: وزیر خارجه ایران اعلام کرد که ایران آماده کمک و حمایت از لبنان در تمامی زمینه‌ها است.
 
به گزارش ایران خبر، به نقل از پایگاه خبری النشره، محمود قماطی، وزیر دولت لبنان در امور پارلمان بعد از دیدار محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران با احزاب ملی لبنان در یک نشست خبری گفت: ظریف تاکید کرد که ایران آماده کمک و حمایت از لبنان در تمامی زمینه‌ها است، او امروز این مساله را به ما اعلام کرد و آمادگی ایران برای حمایت از لبنان به منظور مقابله با خطرات را به طور رسمی به مسئولان لبنانی اعلام خواهد کرد.
وی افزود: درحالی که ایران در وقت کنونی تحت حصار بین المللی و تحریم‌های اقتصادی قرار دارد اما این کشور همچنان مقاوم است و آماده حمایت از لبنان در تمامی زمینه‌ها است.
این وزیر لبنانی با اشاره به اینکه لبنان در سیاست‌ها و تصمیم‌گیری‌های خود مستقل است و هر کشوری که می‌خواهد می‌تواند از آن حمایت کند افزود: دولت لبنان به دنبال حل مشکلات ملت است و اگر ایران می‌خواهد در کنار لبنان بایستد ما از آن تشکر می‌کنیم به خصوص اینکه کمک‌های ایران بدون هیچ عوض و بدون هیچ شرطی است.
محمود قماطی در ادامه گفت: باتوجه به اینکه لبنان با بحران‌های مختلف از جمله دشمن صهیونیستی و خطر تکفیری‌ها و دیگر مشکلات مواجه است، بعد از سخنان سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در رابطه با آمادگی ایران برای حمایت اقتصادی و نظامی از لبنان، امروز ظریف، وزیر خارجه ایران این مساله را تأیید کرد.
این مسئول لبنانی با اشاره به اینکه برخی طرف‌های بین‌المللی روی ما فشار آورده‌اند افزود: دولت کنونی لبنان تا به این لحظه در حل مشکلات مردم جدی بوده است و اولویت کنونی ما مساله برق است که پیشنهاد حمایت ایران در این رابطه را مطرح و بهترین تصمیم را اتخاذ خواهیم کرد.
به گزارش ایران خبر، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان که به لبنان سفر کرده است عصر یکشنبه با نمایندگان گروه‌ها، احزاب و جریان‌های سیاسی این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
وی در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به لبنان در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران و یادآوری ایستادگی ملت بزرگ ایران در برابر دشمنی‌های قدرت‌های بزرگ، افزود: این باعث افتخار ماست که در این سال‌ها، همواره در کنار ملت‌های منطقه به ویژه ملت لبنان بوده‌ایم. ما در کنار ملت لبنان هستیم و آماده‌ایم همکاری‌های خود را در زمینه‌های مختلف و مورد علاقه طرفین گسترش دهیم.
در این دیدار، نمایندگان گروه‌ها، احزاب و جریان‌های سیاسی لبنان نیز ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به بیان نقطه نظرات خود در خصوص وضعیت لبنان و منطقه و چگونگی تقویت و گسترش روابط دو کشور پرداختند.
منبع : خبرگزاری ايسنا