کد مطلب: 128309
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۲
عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: عربستان در اختیار برخی افراد پول قرار داده که دام را از ایران خریداری کرده و از کشور خارج کنند.
 

به گزارش ایران خبر، در جلسه نوبت عصر روز دوشنبه مجلس، حسینعلی حاجی دلیگانی در تذکر شفاهی با استناد به ماده ۱۹۵ در خصوص بند ۸ اصل ۴۴، گفت: این تذکر در خصوص جلوگیری از سلطه خارج بر اقتصاد کشور است. اکنون عده‌ای در حال غارت کردن دام سبک و سنگین کشور هستند. هم اکنون صدها قایق و لنج شبانه دام را از بنادر جنوبی از کشور خارج می‌کنند. همچنین دام‌های سنگین از طریق مرزهای دیگر غربی از کشور خارج می‌شود.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس، افزود: در جای جای کشور در روستاها و شهرها دلالان با پرداخت پول‌های هنگفت و با قیمت‌های بالا دام‌ها را خریداری می‌کنند و از کشور خارج می‌کنند. آقای مطهری خواهش می‌کنم از نیروی انتظامی، وزیر کشور و وزیر جهاد کشاورزی بخواهید جلوی این غارتی که اکنون انجام می‌شود را بگیرند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید جلسه ویژه‌ای در این خصوص برگزار کنید. این موضوع بحث بسیار خطرناکی است که علیه ما انجام می‌شود. خواهش می‌کنم جلسه ویژه‌ای یک روز صبح قبل از جلسه علنی با حضور وزیر اطلاعات، وزیر جهاد کشاورزی، وزیر کشور و فرمانده نیروی انتظامی برای بررسی این موضوع برگزار کنید.

وی افزود: مردم در این باره متحیر هستند؛ از یک سو می‌گویند این موضوع قاچاق است و از سوی دیگر عده‌ای مدعی هستند که ما مجوز داریم. این موضوع باید رسیدگی شود. آنها متوجه ضربه‌ای که این امر به کشور می‌زند نیستند. یک سال دیگر آثار منفی این موضوع مشخص می‌شود. آنها در حال قاچاق دام مولد هستند.

حاجی دلیگانی افزود: این افراد در جای جای کشور با پول‌های بزرگ این دام‌ها را خریداری کرده و از کشور خارج می‌کنند. شنیده می‌شود عربستان در اختیار برخی افراد پول قرار داده که دام را از ایران خریداری کند و از کشور خارج کرده بنابر این حتماً باید در این خصوص جلسه‌ای گذاشته شود.

علی مطهری نائب رئیس مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت در پاسخ به اظهارات این عضو فراکسیون ولایی مجلس گفت: این موضوع را در هیئت رئیسه بحث می‌کنیم؛ اظهارات طرف مقابل هم باید شنیده شود.

منبع : خبرگزاری مهر