کد مطلب: 129444
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۱
رئیس سازمان راهداری کشور بابیان اینکه ۱۴ هزار راهدار در سراسر کشور برای ایام نوروز آماده‌باش هستند، گفت: برای سفرهای این ایام افزایش ۱۰ درصدی سفر را پیش‌بینی می‌کنیم.
 
به گزارش ایران خبر، عبدالهاشم حسن نیا در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه برای امسال افزایش ۱۰ درصدی سفرهای نوروزی در جاده‌های کشور پیش‌بینی می‌شود، ابراز داشت: در حوزه زیرساخت‌ها برای تردد ایمن و روان تلاش شد تا سطح سرویس و خدمات به حد قابل قبول برسد که برای تحقق این منظور اقداماتی نظیر علائم افقی و عمودی، حفاظت و روشنایی و خط‌کشی و بهبود آسفالت همه ساله در دستور کار قرار دارد.وی ضمن بیان اینکه در طی ایام عید نوروز ۱۴ هزار راهدار در ۶۵۰ راهدارخانه سراسر کشور به صورت شبانه روز فعال خواهند بود، اضافه کرد: ۹ هزار دستگاه ماشین راهداری، ۱۵ هزار اتوبوس و ۳۰ هزار دستگاه سواری در ایام نوروز امسال آماده جابه‌جایی مسافران خواهند بود.
رئیس سازمان راهداری کشور در پاسخ به این پرسش که در ایام عید کدام محورها دارای بیشترین حجم ترافیک هستند، ابراز داشت: محورهای زیارتی و توریستی نظیر مشهد مقدس، راه‌های منتهی به شمال و خروجی و ورودی تهران بیشترین ترافیک را در ایام نوروز دارند.
حسن نیا در ادامه تصریح کرد: طبق آخرین آمار از سیستم جاده‌ای کشور حدود ۲۰ الی ۲۵ درصد محورهای مواصلاتی کشور دارای خرابی است که نیاز به بهبود و مرمت آسفالت دارد.
وی بابیان اینکه کاهش تصادفات و اصلاح نقاط حادثه‌خیز در دستور کار است، اضافه کرد: با توجه به افزایش حجم تردد در ایام عید و وجود این میزان جاده که نیازمند بهبود آسفالت است قطعاً در راهداری کشور می‌کوشیم تا در فرصت باقی‌مانده بتوانیم بهترین خدمات را به مسافران ارائه کنیم.
به گزارش ایران خبر، رئیس سازمان راهداری کشور به دعوت حسینی شاهرودی نماینده شاهرود و میامی در مجلس برای سامان‌دهی مسافران ورودی و خروجی میامی در ایام عید و همچنین بازسازی و اصلاح محورهای آن به این شهرستان سفرکرده بود.
 
منبع : خبرگزاری مهر