کد مطلب: 129650
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۵
پلیس آماده مقابله با تخلفات احتمالی در چهارشنبه آخر سال است و بر اساس قانون با هر گونه ناهنجاری برخورد خواهد کرد.
 
به گزارش ایران خبر،

سرهنگ رمضان سلیمانی مسئول اطلاع رسانی معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: برخی افراد با توجه به نزدیک شدن چهارشنبه آخرسال با پرتاب مواد محترقه و اقدامات ناهنجار، امنیت و آرامش دیگران را برهم می زنند که این کار، خوب و پسندیده نیست.

وی با تاکید براینکه عوامل انتظامی این استان با هنجارشکنان برخورد انتظامی کرده و متخلفان را به منظور اعمال قانون به مراجع قضایی تحویل خواهد داد، اظهار داشت: کسانی که با خودرو یا موتورسیکلت در میان مردم مواد محترقه پرتاب کنند، وسیله نقلیه آنان توقیف و خود نیز دستگیر خواهند شد.
سلیمانی، افزود: آئین چهارشنبه آخرسال موضوعی اجتماعی است، بنابراین پلیس به منظور کاهش آسیب های ناشی از مواد محترقه از اقدامات پیشگیرانه و ابزارهای فرهنگی و از ظرفیت رسانه ها و بزرگان خانواده، استفاده خواهد کرد.
وی تصریح کرد: از پنجشنبه /23 اسفند/ طرح ترافیکی نوروز با حضور یگان های خدمات رسان نوروزی و عوامل انتطامی، کلید خواهد خورد تا امنیت و آرامش در مسیرهای ارتباطی استان، برقرار شود.
سلیمانی ادامه داد: در حوزه انتظامی نیز، از ظرفیت پلیس در قالب گشت های خودرویی، موتوری و پیاده، استفاده خواهد شد تا مشکلی در امنیت و آرامش شهروندان و میهمانان نوروزی، حادث نشود.
وی با اشاره به اینکه پلیس زنجان چهارشنبه آخرسال و تعطیلات نوروز در آماده باش کامل خواهد بود، گفت: شهروندان و مسافران عبوری و میهمانان نوروزی در صورت نیاز به خدمات پلیس می توانند با شماره تلفنهای 110 مرکز فوریت های پلیسی، 128 مبارزه با موادمخدر، 120 پلیس راه و راهور تماس بگیرند و همچنین هرگونه پیشنهاد و انتقاد خود از عملکرد پلیس را از طریق تلفن 197 اطلاع دهند.
مسئول اطلاع رسانی معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان زنجان، پیشگیری از وقوع سرقت را از دیگر برنامه های پلیس اعلام کرد و گفت: افردی که قصد حمل و جابجایی اثاثیه منزل و مغازه در ایام نوروز را دارند باید با هماهنگی کلانتری های محل و دریافت اخذ مجوز، به این کار مبادرت کنند که در غیر این صورت بر اساس قانون با آنان رفتار خواهد شد.
سلیمانی با بیان اینکه تامین امنیت و آرامش از سوی پلیس نیاز به همکاری و تعامل مردم دارد افزود: لازم است افراد به توصیه ها و هشدارهای پلیس در خصوص مراقبت از منزل، توجه جدی داشته و از قراردادن طلاجات، وجه نقد و اشیا عتیقه و گرانقیمت در مقابل دید سارقان خودداری کنند.
وی تصریح کرد: از تنها گذاشتن کودکان و افراد مسن و ناتوان در منزل باید اجتناب کرد چراکه امکان آسیب و صدمه به این افراد بسیار بیشتر از سایرین است.
سلیمانی افزود: خانواده هایی که قصد سفر دارند بهتر است منازل خود را به افراد مطمئن بسپارند و حتی المقدور راه های نفوذ به منزل را از طریق نرده کشی و قفل کردن درب ها، سد و از تجهیزات بازدارنده استفاده کنند./ ایرنا
 

 

منبع : ایران آنلاین