کد مطلب: 129874
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۸
نماینده ائتلاف البنا عراق در پارلمان این کشور گفت که اجرای رزمایش‌های سه جانبه مشترک در مرزها میان عراق، سوریه و ایران امری ضروری است و این مساله به نفوذ واشنگتن در منطقه و حمایت از گروهک‌های تروریستی پایان می‌دهد.
 
به گزارش ایران خبر، حنین قدو، نماینده ائتلاف البنا در پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرگزاری المعلومه گفت: امنیت عراق ارتباط مستقیمی با امنیت سوریه و ایران دارد و انجام رزمایش‌های مشترک برای تمام کشورهای منطقه ثبات امنیتی و رهایی از تحرکات تروریستی ایجاد می‌کند.
وی افزود: اجرای رزمایش‌های سه جانبه مشترک در مرزها میان عراق، سوریه و ایران امری ضروری است و این مساله به نفوذ واشنگتن در منطقه و حمایت از گروهک‌های تروریستی که آمریکا از طریق آن فشار ایجاد می‌کند تا بتواند در عراق باقی بماند، پایان می‌دهد.
این نماینده عراقی گفت: دولت عراق به طور جدی خواهان اجرای رزمایش سه جانبه میان ایران، عراق و روسیه است تا از این طریق بتواند آمادگی و ضعف نیروهای امنیتی خود در دست گرفتن پرونده مرزها بدون دخالت بیگانگان را بشناسد.
نماینده ائتلاف البنا گفت که در نشست قریب‌الوقوع فرماندهان ارشد عراق که به دعوت برهم صالح، رئیس‌جمهوری این کشور برگزار می‌شود، موضع دولت عراق در رابطه با ماندن و یا اخراج نیروهای آمریکا مشخص خواهد شد.
به گزارش ایران خبر، سردار سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دیروز (یکشنبه) در رأس یک هیأت عالی رتبه نظامی برای شرکت در اجلاسیه سه جانبه رؤسای ستاد کل نیروهای مسلح کشورهای ایران، عراق و سوریه که به منظور مبارزه با راهکارهای تروریست برگزار می‌شود راهی دمشق پایتخت سوریه شد.
ارتقای همکاری‌های دفاعی و نظامی، مشورت و همفکری درباره مبارزه با تروریسم و ایجاد هماهنگی و هم افزایی سه کشور ایران، عراق و سوریه در تداوم مقابله با گروهک‌های تروریستی و همچنین بررسی و دستیابی به آخرین راهکارهای ایجاد ثبات و تأمین امنیت منطقه از اهداف سفر سرلشکر باقری به سوریه است.
بازدید و سرکشی پایان سال از فداکارهای رزمندگان مقاومت و مستشاران نظامی جمهوری اسلامی ایران در این کشور نیز از دیگر برنامه‌های رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خواهد بود.
منبع : خبرگزاری ايسنا