کد مطلب: 129991
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۳
سمنان - رئیس پلیس راه استان سمنان گفت: سه محور برف‌گیر استان از جمله شاهرود-آزاد شهر از مسیر خوش ییلاق بر اثر کولاک همچنان مسدود هستند.
 
به گزارش ایران خبر، سرهنگ تقی کبیری در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه هم زمان با صبح چهارشنبه به دلیل بارش برف، ریزش کوه و وقوع کولاک، سه محور کوهستانی استان سمنان مسدود هستند، بیان کرد: تلاش برای بازگشایی این سه محور همچنان ادامه دارد.

وی افزود: بیشترین برف در محور شاهرود-آزادشهر از طریق خوش ییلاق باریده و علاوه بر آن ریزش کوه در این محور هم سبب شده تا در دو روز گذشته امکان تردد در این جاده وجود نداشته باشد.

رئیس پلیس راه استان سمنان ضمن بیان اینکه دومین مسیر مسدود نیز در شاهرود وجود دارد، تاکید کرد: محور شاهرود-گرگان از مسیر توسکستان هم به دلیل بارش برف و ریزش کوه مسدود است به این ترتیب راه دسترسی شاهرود به استان گلستان از مسیر اولنگ، خوش ییلاق و توسکستان به کل بسته شده است.

کبیری با بیان اینکه بارش برف در شمال استان سمنان بی سابقه است، گفت: راه ارتباطی تعدادی از روستاهای برف گیر استان به دلیل بارش برف و کولاک نیز مسدود است.

وی با بیان اینکه محور فولاد محله-کیاسر سومین مسیر مسدود شده استان سمنان محسوب می‌شود، گفت: تلاش برای بازگشایی این مسیر هم ادامه دارد.

رئیس پلیس راه استان سمنان گفت: تردد در سایر محورهای استان برقرار است اما در تمام محورهای کوهستانی و گردنه‌ها، حتی راه‌هایی که هم اکنون باز هستند هم، همراه داشتن زنجیر چرخ الزامی است و پلیس از تردد خودروهایی که فاقد این امکان هستند، جلوگیری می‌کند.

کبیری با بیان اینکه اطمینان از سلامت خودرو، بخاری آن، برف پاکن، همراه داشتن لباس گرم، زنجیر چرخ و مواد غذایی خشک، سوخت کافی، رعایت نکات ایمنی و … الزامات یک سفر ایمن در راه‌های استان سمنان است.

منبع : خبرگزاری مهر