کد مطلب: 130044
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۱
سخنرانی رهبر انقلاب در جمع در زائران حرم مطهر رضوی لحظاتی پیش آغاز شد.حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در اجتماع زائران حرم رضوی، گفتند: میلاد مبارک پیشوای عدالت حضرت علی بن ابیطالب را که نوروز حقیقی است تبریک عرض می‌کنم.
 
به گزارش ایران خبر، ایشان افزودند: همچنین حلول سال نو و عید نوروز را تبریک عرض می‌کنم که سلیقه زیبای ایرانی، این روز را آغاز سال قرار داده است و سال شمسی ایرانی، سال هجری ایرانی از آغاز نوروز آغاز می‌شود.رهبر انقلاب گفتند: همچنین ایام اعتکاف را به دل‌های معتکفین تهنیت عرض می‌کنم.
ایشان تصریح کردند: چهار موضوع را امیدوارم امروز بتوانم با اختصار به عرض شما برسانم. مساله اول مربوط به سال جاری، موضوع دوم درباره مسائل ما با دولت‌های غربی، موضوع سوم اقتصاد و شعار امسال که رونق اقتصادی است و موضوع چهارم سخنی با جوانان عزیزمان درباره آینده کشور و مسائل انقلاب است.
رهبر انقلاب گفتند: سال ۱۳۹۸ سال فرصت‌ها و گشایش است. البته کسانی که اظهارنظر دیگری می‌کنند و تهدید به رخ می‌کشند، دانسته یا ندانسته تحت تاثیر دشمنان این ملت‌اند.
گزیده سخنان رهبر انقلاب در این مراسم را می‌خوانید:
*به تقویت بنیه دفاعی ادامه خواهیم داد
*از تحریم نباید بنالیم، از تحریم‌کنندگان هم توقعی نیست
* امروز همه مسئولین قبول کرده‌اند، دشمن در حال جنگ اقتصادی با ماست
*دشمن را شکست خواهیم داد اما این کافی نیست
* ما باید علاوه بر شکست دشمن بازدارندگی ایجاد کنیم
*اروپایی‌ها عملا از برجام خارج شده‌اند، کانال مالی هم که می‌گویند به شوخی شبیه‌تر است، این شوخی تلخی است
*سیاستمداران غربی در باطن وحشی‌اند
*من به بدی دولت سعودی سراغ ندارم، هم فاسد است هم مستبد. در آنجا پایگاه هسته‌ای می‌سازند ایرادی ندارد چون وابسته و متعلق به آنها است. البته من ناراحت نیستم؛ آنجا در دوران نه چندان دور به دست مجاهدان اسلامی خواهد افتاد.
*حرف‌هایی که میزنم به معنای قطع رابطه با کشورهای غربی نیست، ارتباط اشکال ندارد. دنباله روی و اعتماد مشکل دارد
*بعضی مشکلات ما ناشی از این است که به غربی‌ها اعتماد شد
 
 
ادامه دارد...
/ایسنا
منبع : ایران آنلاین