کد مطلب: 130215
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۳
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: امدادگران این جمعیت با آغاز اجرای طرح امداد و نجات نوروزی تا چهارم فروردین، به 119 حادثه دیده امدادرسانی کردند.
 
هلال احمر

مهدی ولی پور عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: امدادگران جمعیت هلال احمر گیلان در اجرای طرح امداد و نجات نوروزی در این مدت، 30 نفر از مصدومان را توسط آمبولانس های هلال احمر به نزدیک ترین مرکز درمانی منتقل کردند.
وی با بیان اینکه پایگاه های امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان گیلان به صورت شبانه روزی با حضور نجاتگران و کارکنان هلال احمر آماده ارایه خدمات است، اظهار داشت: هموطنان می توانند برای دریافت خدمات امدادی با مرکز عملیات امداد و نجات 112 تماس گیرند.

امدادرسانی گیلان

مدیرعامل هلال احمر گیلان خاطرنشان کرد: یک تیم سه نفره امداد و نجات سیار خواهران به همراه یک دستگاه آمبولانس هر روز در استان آماده ارایه خدمات به بانوان حادثه دیده در سطح جاده ها است.
دو هزار و 500 نفر از اعضا، داوطلبان، نجاتگران و همکاران این جمعیت در طرح های نوروزی شامل طرح ایمنی و سلامت و امداد و نجات همکاری می کنند.

اسکان در پایگاه موقت


طرح ایمنی و سلامت هلال احمر استان گیلان با شرکت یک هزار و 212 نفر از اعضای جوانان در کنار یکصد نفر از همکاران این جمعیت در پست ها و پایگاه های موقت در مبادی ورودی شهرها، نقاط پرجمعیت و مراکز تجمع جمعیت گردشگران، مسافران و تفرجگاه ها از بیست و پنجم اسفند آغاز شده و تا شانزدهم ماه جاری ادامه دارد.
طرح امداد و نجات جمعیت هلال احمر گیلان نیز در 44 پایگاه شامل پایگاه ثابت، پست موقت و شعب و مراکز استان به اجرا درآمده که یک هزار و 150 نیروی عملیاتی شامل یکصد و 50 نیروی کادر و یک هزار نجاتگر داوطلب برای ارائه خدمات نوروزی حضور دارند.
بر اساس آخرین آمار، بیش از 14 هزار و 172 عضو جوان و بیش از هشت هزار و 633 داوطلب با جمعیت هلال احمر گیلان همکاری می کنند./ایرنا

منبع : ایران آنلاین