کد مطلب: 130217
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۵
شهردار پایتخت در توئیتی با اشاره به اعلام آمادگی شهرداری تهران، از آماده‌باش کامل همکارانش در شهرداری به ویژه در مناطق 1، 2، 4، 5 و 22 برای مواجهه با خطرات احتمالی بارندگی تهران خبر داد.
 
به گزارش ایران خبر، پیروز حناچی در حساب کاربری توئیترش از شهروندان خواست ضمن رعایت موارد ایمنی، به ویژه رعایت حریم رودخانه ها، همکاری لازم را با خدمتگزاران مجموعه مدیریت شهری داشته باشند.

** آماده باش نیروهای شهرداری تهران به دنبال بارش باران

به گزارش مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، پیروز حناچی شهردار تهران از آماده باش نیروهای خدمات شهری به دنبال بارش باران در پایتخت خبر داد و اظهار کرد: پیرو اعلام گزارشات هواشناسی آمادگی کامل در امتداد روددره های شهر تهران وجود دارد و همکارانم از شب گذشته در شهرداری تهران در حالت آماده باش به سر می برند.

وی با بیان اینکه تمامی مسیل ها کنترل و تلاش شده تا آبگرفتگی جدی در امتداد مسیل های اصلی تهران وجود نداشته باشد به شهروندان تهرانی چند توصیه کرد و گفت: با توجه به بارش های احتمالی که امشب و فردا شب ادامه خواهد داشت از هموطنان می خواهم تا در حریم مناطق دارآباد، درکه، فرحزاد، دربند، دره سولقان و روددره های تهران حضور نداشته باشند و در هنگام بارندگی به علائم هشدار دهنده توجه کنند.

شهردار تهران با اشاره به ارسال اولین اکیپ امدادی توسط آتش نشانی به استان‌های سیل‌زده عنوان کرد: همچنین اکیپ‌های امدادی توسط آتش‌نشانان تهران به استان های گلستان و خراسان شمالی اعزام شده‌اند و البته کمک های دیگری از طریق همکارانم در شهرداری تهران به مناطق سیل زده ارسال شده است.

**رود دره های پایتخت مداوم رصد می شود
مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران گفت: به دنبال بارش باران در این استان، به صورت مداوم مسیل ها، روددره ها و رودخانه های پایتخت را رصد می کنیم.

اصغر اعطایی با اشاره به وقوع بارش باران از شب گذشته در شهر تهران اظهار کرد: در سطح شهر تهران کانال ها و مسیل های بسیار زیادی وجود دارد که در طول سال از سوی معاونت خدمات شهری شهرداری تهران و مناطق کنترل می شوند البته بارش ها در پاییز و زمستان گذشته بسیار قوی تر از امروز بوده و ما هیچ مشکلی نداشتیم.

وی با بیان اینکه غافلگیری در هنگام بارش به دلیل نبود آمادگی است، عنوان کرد: از ماه ها قبل پیش بینی های لازم و تمهیدات مناسب را در نظر گرفته بودیم و معمولا هر کاری که با برنامه ریزی صورت گیرد با شکست رو به رو نخواهد شد.

مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران درباره احتمال وقوع سیل در پایتخت عنوان کرد: در شبکه های مجازی شایعات زیادی مطرح می‌شود، اما هواشناسی اعلام کرده که تهران هوای بارانی خواهد داشت و البته بارش‌های بهاری به صورت رگباری و غیر قابل پیش‌بینی خواهند بود، اما تجهیزات لازم، ماشین آلات مناسب و زیرساخت‌های کافی برای هدایت آب وجود دارد و از این رو دچار مشکل نخواهیم شد.

اعطایی ادامه داد: با تمام این تفاسیر محل هایی که امکان وقوع سیل در آن ها وجود دارد همچون‌ روددره ها، رودخانه ها، مسیل ها، پارک ها و نزدیک رودخانه کن که احتمال دارد حجم آب در آن ها زیاد شود به طور مداوم پایش می‌شود و تذکرات لازم در این باره به مناطق داده شده و آن ها کنترل و رصد دائمی را انجام می دهند.

وی اضافه کرد: همچنین مناطق در محل‌هایی که امکان وقوع سیلاب وجود دارد به تمام مسافرانی که از شهرهای دیگر به تهران آمدند تذکرات لازم را ارائه می دهند تا اطراف رودخانه ها اسکان نداشته باشند.

مدیر کل امور خدمات شهری شهرداری تهران به مردم پایتخت اطمینان خاطر داد که سیل در تهران اتفاق نمی افتد و مردم در آرامش کامل به سر ببرند و از اوقات فراغت خود استفاده کنند./ ایرنا

منبع : ایران آنلاین