کد مطلب: 131283
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۹
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان این‌که مجموعا 104 هزار نفر در گلستان درگیر حادثه سیل شدند، گفت: در روزهای اول 8 تا 10 هزار نفر در کمپ‌ها اسکان داشتند در ادامه این تعداد روز به روز کمتر شد و الان 2800 نفر در 20 کمپ اسکان دارند.
 

به گزارش ایران خبر، دکتر سراج‌الدین عارف‌نیا در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: مهم‌ترین دغدغه ما خارج از کمپ‌ها موضوع آب آشامیدنی بود. در این رابطه مردم را به صورت چهره به چهره و با نصب بنر و غیره آموزش دادیم.  

وی با بیان این‌که نظارت بر تانکرهای آب را در دستور کار قرار دادیم، تصریح کرد: موارد بیماری‌های اسهال در بیمارستان‌های مناطق سیل‌زده با مناطق غیرسیل‌زده استان، تفاوت بارزی ندارد.

عارف‌نیا با بیان این‌که 100 تن آهک را بین مردم توزیع کردیم، گفت: نحوه استفاده از آهک و شست و شوی ظروف را به خانوارها آموزش دادیم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گلستان خاطرنشان کرد: بعد از گزارشات مردمی درخصوص رها شدن تعداد زیادی لاشه مرغ در رودخانه‌ها و انهار، این موضوع در دستور کار دامپزشکی قرار گرفت و مجموعا 48 هزار قطعه لاشه مرغ جمع آوری شد و الان دیگر لاشه مرغ رها شده را در آب نداریم.

منبع : خبرگزاری ايسنا