کد مطلب: 131757
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۹
خرم‌آباد- رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از بی‌آبی انارستان و انجیرستان‌های این استان خبر داد و گفت: سیلاب منجر به قطعی راه دسترسی و تخریب تجهیزات آب‌رسانی این باغات شده است.
 

به گزارش ایران خبر، عبدالرضا بازدار امروز چهارشنبه در جلسه تخصصی ارائه راهکارهای احیا و بازسازی مزارع، باغات و واحدهای تولیدی خسارت‌دیده از سیلاب استان اظهار کرد: حدود یک ماه است که استان درگیر موضوع سیل است و همگی در تلاشند تا خسارات آن را به حداقل برسانند.

وی با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی استان اقدامات خوبی در این راستا انجام داده و ارتباط مطلوبی با بهره‌برداران داشته است، افزود: خوشبختانه با توجه به امکانات قبل، حین و بعد از سیل اقدامات خوب و پسندیده‌ای انجام شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه با توجه به خشکسالی‌های اخیر استان؛ روی ساخت و سازها حساسیت زیادی نشد، ادامه داد: باید روی این موضوع تمرکز بیشتری شود و تولیدکنندگان و بهره‌برداران آن را مدنظر قرار دهند.

بازدار از آغاز لایروبی جاده‌های بین مزارع و تعمیر موتور پمپ‌های باقی مانده سیل خبر داد و گفت: هم اکنون بین ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ هکتار باغ انار سیاب بی‌آب هستند و در منطقه زیودار نیز انجیرستان‌ها با قطعی آب و راه دسترسی مواجهند که باید هرچه سریع‌تر اقدامات لازم انجام شود کما اینکه این کارها را شروع کرده‌ایم.

وی به مصوبه هیأت دولت برای پرداخت خسارات سیل اشاره کرد و گفت: خوشبختانه غرامت و کمک‌های بلاعوض خوبی برای بخش کشاورزی در نظر گرفته شده است.

منبع : خبرگزاری مهر