در جلسه نشست کمیسیون بهداشت ودرمان مطرح شد:

قول وزیر بهداشت و درمان برای پیگیری "بیمه‌ پایه ای" خدمات مامایی

کد مطلب: 132321
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۶
وزیر بهداشت و درمان و آموزش کشور در جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به معاونت درمان خود ماموریت دادند تا سه ماه آینده موضوع تحت پوشش قرارگرفتن بیمه پایه خدمات مامایی از طریق شورای عالی بیمه پیگیری و گزارش داده شود‌.
 
به گزارش ایران خبر، به مناسبت روز ماما کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی جلسه ای با وزیر بهداشت و درمان و اعضای هیأت مدیره جمعیت مامایی کشور برگزار کرد، رییس جمعیت مامایی کشور در باره این جلسه گفت: وزیر بهداشت به معاونت درمان خود ماموریت دادند تا سه ماه آینده موضوع تحت پوشش قرارگرفتن بیمه پایه خدمات مامایی از طریق شورای عالی بیمه پیگیری و گزارش داده شود‌.

در این جلسه، زهرا عابدی، رییس جمعیت مامایی کشور در خواست تغییر رویکرد به سوی حوزه فن آوری نوین و digital health جهت رفع اشتغال گروه مامایی  مطرح نمود و وزیر بهداشت در این خصوص قول دادند به زودی از خدمات ماماها در ارتقای سلامت باروری و افزایش نرخ باروروی  استفاده گسترده تری انجام شود و در زمینه خدمات مامایی در منزل راهکارهای اجرایی مطرح شود.

گفتنی است اعضای هیات مدیره جمعیت مامائی کشور در جلسه دوم کمیسیون بهداشت و درمان مشکلات خودشان را مطرح کردند. در این راستا یکی از مشکلات اصلی آنها عدم  پوشش بیمه پایه ای خدمات ماما‌ها بود که مقرر شد وزیر بهداشت ودرمان در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهد.