کد مطلب: 133017
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۱
روابط خانوادگی نباید مبنای انتخاب مسئولان باشد/ گزینش درست مسئولان بر اساس شایسته سالاری می تواند تا حد زیادی جلو فساد اداری را بگیرد/ هم حزبی، علاقه فردی و روابط خانوادگی نباید مبنای انتخاب مسئولان در دستگاه های حاکمتی باشد.
 
به گزارش ایران خبر،  تولیت آستان مقدس حرم عبدالعظیم(ع) با بیان اینکه گزینش درست مسئولان بر اساس شایسته سالاری می تواند تا حد زیادی جلو فساد اداری را بگیرد گفت: هم حزبی، علاقه فردی و روابط خانوادگی نباید مبنای انتخاب مسئولان در دستگاه های حاکمتی باشد.

به گزارش ایرنا، آیت الله محمد محمدی ری شهری شامگاه یکشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان ری اظهارداشت: کارگزاران نظام اسلامی از منظر اسلام و آیات قرآن باید مدیر، کارشناس و از همه مهمتر متعهد به مسئولیت اداری، سیاسی و اقصادی باشند.
تولیت آستان مقدس حرم عبدالعظیم(ع) افراد ناکارآمد را آفت دستگاه اداری دانست و افزود: انسان های بی انگیزه و نالایق نباید توسط دستگاه های دولتی گزینش شوند.
وی اضافه کرد: برملا شدن فساد در دستگاه های حاکمیتی و دادگاه رسیدگی به آن زیبنده نظام اسلامی نیست و اگر در گذشته ساز و کار مناسبی برای گزینش مسئولان وجود داشت، هم اکنون شاهد این صحنه ها در جامعه اسلامی نبودیم.
ری شهرری یادآور شد: نظام اداری کشور باید به مسئولان و کارگزارن حقوق مکفی بدهد تا شاهد اختلاس، دست کجی و بد اخلاقی کارمندان با ارباب رجوع نباشیم.
وی ادامه داد: حقوق کارگزار و مدیر دستگاه اداری کشور اگر جوابگوی نیازهایش باشد، هرگز به بیت المال و اموال عمومی کشور دست درازی نمی کند.
ری شهری تاکید کرد: مدیر دستگاه اداری که حقوق کافی دریافت می کند ولی باز هم به دنبال خیانت و دست درازی به اموال عمومی است باید با اشد مجازات تنبیه شود.
وی با بیان اینکه ایجاد وزارت اطلاعات در نظام اسلامی برای مچ گیری مردم ایجاد نشده است، عنوان کرد: عملکرد مسئولان و مدیران باید توسط ماموران مخفی زیر ذره بین قرار گیرد تا بدین وسیله شاهد کاهش فساد اداری باشیم.
تولیت آستان مقدس حرم عبدالعظیم(ع) گفت: وزارت اطلاعات برای خنثی سازی توطئه های دشمنان و اصلاح سیستم اداری بنا شده است.
وی با اشاره به حدیثی از امام علی(ع) در خصوص برخورد با فساد، افزود: اگر مسئولان بلند پایه و خواص کشور اصلاح شوند، توده های مردم نیز اصلاح خواهند شد.
ری شهری تاکید کرد: مسئولان کشور باید تقوای اداری، سیاسی و اقتصادی را پیشه کنند تا نظام اسلامی را به اهداف والای خود برسانند.
وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه دشمنان نظام اسلامی تمام قدرت خود را برای به زانو درآوردن ملت ایران به کار بسته اند، افزود: مقاومت و تقوای مردم و مسئولان تنها راه کار مقابله با توطئه های دشمنان است./ 

منبع : ایران آنلاین