کد مطلب: 133179
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۴
وزیر امور خارجه انگلیس با ابراز نگرانی نسبت به افزایش تنش در منطقه گفت که در سفر رئیس جمهور آمریکا به لندن با او درباره این مسئله گفت‌وگو خواهد کرد.
 

به گزارش ایران خبر، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، جرمی هانت وزیر امورخارجه انگلیس در سخنرانی خود در مجلس عوام به مناسبت روز ملی یمن اذعان کرد که این کشور در حال حاضر شاهد یکی از وحشتناک‌ترین فجایع انسانی در زمان‌های اخیر است.

هانت در ادامه به بالا رفتن تنش‌ها میان ایران و آمریکا اشاره کرد و گفت که نگران است این وضعیت بر تلاش‌های طاقت فرسا برای برقراری صلح در یمن تأثیر بگذارد.

وی همچنین گفت که در جریان سفر قریب‌الوقوع دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به انگلیس با او درباره این نگرانی‌هایش بحث و رایزنی خواهد کرد.

به گزارش ایران خبر، پس از آنکه دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که قصد دارد صادرات نفت ایران را به صفر برساند و برای تقویت حضور نظامی‌اش در منطقه یک ناو گروه به خاورمیانه اعزام کرد، تنش‌ها در منطقه تشدید شده است.

مقامات آمریکایی مدعی‌اند که خواهان مذاکره با ایران هستند. این در حالی است که حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان روز سه‌شنبه مذاکره با آمریکا را رد کرد.

همچنین محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه ایران روز گذشته در یک گفت‌وگو تاکید کرد: تا زمانی که آمریکا با عمل کردن به تعهداتش ذیل برجام به ایران احترام نگذارد، بر سر میز مذاکره با دونالد ترامپ نخواهد نشست.

منبع : خبرگزاری ايسنا