کد مطلب: 134576
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۱
استاندار تهران با اشاره به وضعیت ویژه استان تهران در حوزه آسیب‌های اجتماعی گفت: براساس آخرین آمارها در مورد کودکان کار و خیابان ۶۵ تا ۷۰ درصد از این کودکان اتباع خارجی هستند که در تهران به سر می‌برند.
 

به گزارش ایران خبر، انوشیروان محسنی بندپی در همایش مشارکت‌های مردمی حوزه اعتیاد با بیان اینکه استان تهران شرایط ویژه‌ای دارد چرا که سرریز آسیب‌های اجتماعی از استان‌های دیگر نیز به تهران وارد می‌شود،گفت: تحولات محیطی، زندگی شهرنشینی و غالب شدن بیماری‌های روحی و روانی باعث شده که شاهد روند رو به رشد آسیب‌های اجتماعی در کشور باشیم.

وی با اشاره به اینکه این مسائل تنها منحصر به کشور ما نیست، اظهار کرد: با این وجود ما کشوری مسلمان هستیم و در نظام مقدس ایران و بر اساس آموزه‌های الهی باید نسبت به کنترل و مهار این آسیب‌ها اقدامات همه جانبه‌ای را به کار ببریم.

استاندار تهران با بیان اینکه در حال حاضر می‌توانیم ادعا کنیم روند رو به رشد آسیب‌های اجتماعی متوقف شده است، تصریح کرد: باید امیدوار باشیم تا بعد از این مرحله میزان آسیب‌های اجتماعی را در کشور کاهش دهیم. موضوعات مرتبط با آسیب‌های اجتماعی با پدیده‌های فیزیکی و شیمیایی متفاوت است به گونه‌ای که این موضوعات به یکدیگر مرتبط هستند. برای مثال آسیب اعتیاد می‌تواند موجب افزایش طلاق یا جرم و جنایت شود.

محسنی بندپی با تأکید بر اینکه علاوه بر مقابله با این آسیب‌ها باید اقدامات پیشگیرانه را سرلوحه کار خود قرار دهیم، گفت: براساس تکلیف قانون برنامه ششم توسعه در این سند برای اولین بار به سلامت اجتماعی پرداخته شده است تا بتوانیم چتر اقدامات را برای همه جامعه باز کنیم.

وی با اشاره به ماده ۶ برنامه ششم توسعه نیز توضیح داد: براساس این ماده سازمان بهزیستی و شهرداری‌ها مکلف هستند تا اقدامات توانمندسازی را انجام دهند همچنین قوه قضائیه نیز در مورد رسیدگی به وضعیت خانه‌های پلاک قرمز نیز قول‌هایی را داده‌ است.

منبع : خبرگزاری ايسنا