کد مطلب: 134996
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۷
ظهر امروز فردی مقابل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اقدام به خودسوزی کرد. محمدجواد آذری جهرمی در حالیکه برای حضور در اجلاس وزرای ارتباطات آسیا اقیانوسیه به سنگاپور سفر کرده، خواهان رفع بازداشت آن شخص شد.
 
به گزارش ایران خبر، در حالی که وزیر ارتباطات در جلسه مشترک با رئیس جمهوری سنگاپور بود، خبر خودسوزی فردی مقابل وزارتخانه را شنید. او پس از بررسی موضوع در اینستاگرامش نوشت که ماجرا چیست؟

جهرمی خاطرنشان کرد: ایشان چندی پیش به بنده مراجعه کردند و گفتند تولیدکننده کابینت‌های فیبرنوری منازل است و ضرر زیادی کرده است نهایتاً با توافق، حَکَم انتخاب شد.
او افزود: به نظر می‌رسد تخلف از عهد از سوی شرکت اینترنتی صورت گرفته باشد؛ انصافاً توان این تولیدکننده در حد این ضرر نبود.
وزیر ارتباطات تصریح کرد: مطابق قانون؛ وزارت ارتباطات شانیت حقوقی برای ورود به این نوع اختلافات را ندارد و آنچه تلاش شد از باب ریش‌سفیدی و حل اختلاف بود.
در حادثه امروز، با توجه به عدم اطلاع نگهبانان از ماجرای ایشان و تصور اقدام ضدامنیتی، وی تحویل نیروی انتظامی شده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مدیران وزارتخانه را مأمور کردم تا ابتدا نسبت به هماهنگی با نیروی انتظامی برای رفع بازداشت وی اقدام کنند، ثانیاً با توجه به اتفاقات روی داده از شرکت اینترنتی بخواهند با نظر صادر شده توسط حَکَم نسبت به رفع این اختلاف اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ظهر امروز -چهارم تیرماه- پیمانکار یکی از شرکت‌های طرف قرارداد با حوزه ict در پی عدم وصول مطالباتش از شرکت مذکور، همراه با گالن بنزین به ساختمان مرکزی این وزارتخانه مراجعه کرد.

او ضمن فحاشی و تخریب میز شیشه‌ای و مبلمان اداری ورودی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و پاشیدن بنزین روی خودش و محیط پیرامونش، قصد خودسوزی داشت که به محض مشتعل شدن بخشی از لباس وی با عکس‌العمل به موقع کارکنان مرکز حراست و یگان انتظامی، اطفای حریق صورت گرفت و فرد مذکور بازداشت و به مراجع انتظامی تحویل داده شد./ ایرنا

منبع : ایران آنلاین