کد مطلب: 135029
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۰
رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان قوه قضائیه فرمودند: کاری کنید که تحول در قوه قضائیه در مدت زمانی، ملموس شود و تحول بدون برنامه امکان ندارد.
 
به گزارش ایران خبر، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای امروز (چهارشنبه) با رئیس و مسئولان قوه قضائیه دیدار کردند که مهم‌ترین محورهای فرمایشات ایشان به شرح زیر است:
-قوه قضائیه در جمهوری اسلامی یک بنای جدید بود و با قبل از انقلاب تفاوتهای اساسی داشت. این نهال باید روزبه‌روز رشد کند و هر دوره نسبت به دوره قبل پیشرفت داشته باشد. حالا هم دوره جدیدی شروع شده و این دوره جدید باید یک فضل و امتیاز و آورده‌ای علاوه بر آنچه گذشتگان انجام دادند به قوه قضائیه اهدا کند. این آورده، تحول در قوه قضائیه است.
-تحول معنایش این است که شما برای پرداختن به یک اصول مشخصی که براساس اسلام، قرآن و جمهوری اسلامی دارید و برای رسیدن به آرمانها، شیوه‌های ابتکاری و موثر و نو را ابداع و از آن استفاده کنید و نقصها و خلاءهای گذشته را هم جبران کنید.
تحول بدون برنامه امکان ندارد. قبل از مسئولیت رئیس محترم جدید قوه قضائیه از ایشان خواسته شد و ایشان هم یک برنامه جامعی تهیه کردند. لکن اگر بخواهیم این برنامه، تحقق خارجی پیدا کند، احتیاج به کار دارد
-بنده توصیه اولم این است که همین برنامه‌ی خوبی که تهیه و تدوین شد طبق زمانبندی و بدون اغماض پیش ببرید و عملیاتی کنید.
-کاری کنید که بعد از گذشت یک مدت قابل قبولی کاملاً احساس شود که قوه قضائیه دچار تحول شده است.
-بحمدالله ملت ایران به معنای واقعی کلمه، یک عزت و عظمت و اقتداری از خود نشان داده است. این‌هم فقط مربوط به قضایای اخیر نیست، در ۴۰ سال اخیر این‌گونه بوده است. اینکه می‌بینید در خبرگزاری‌های خارجی می‌گویند که ایران را نمی‌شود به زانو درآورد، این ناشی از ۴۰ سال حرکت ملت ایران است، نه به‌خاطر قضایای یک ماه و دو ماه و شش ماه اخیر.
- ملت ایران با انقلاب اسلامی، خود را از لاک توسری‌خوری خلاص کرد و هویت ایرانی با خصوصیات اسلامی در آن بروز کرد. این ملت طالب عزت و استقلال و پیشرفت است، لذاست که هرچه دشمنان ظالم فشار می‌آورند تأثیری در او نمی‌گذارد. راه‌پیمایی‌ها و انتخابات‌ها را ببینید؛ این‌همه کارشکنی می‌کنند لکن مردم باز هم با عزم فراوان حاضر می‌شوند.
-آخر امسال هم یک انتخاباتی هست؛ من می‌دانم که ملت ایران با وجود تردیدآفرینی‌هایی که بعضی می‌کنند، با شور و شوق در این انتخابات هم حضور پیدا می‌کند.
-حالا این ملت بزرگ و شجاع و آبرومند ایران را شرورترین حکومت‌های دنیا یعنی آمریکا که عامل جنگ و خونریزی و تفرقه و چاپیدن و غارت ملت‌ها در طول تاریخ است، متهم می‌کند. منفورترین چهره‌های چنین دولتی، ملت ایران را متهم می‌کنند و دشنام می‌دهند. ملت ایران با این توهین‌ها جا نمی‌زند و عقب‌نشینی نمی‌کند.
-ملت ایران در همین تحریم‌های ظالمانه، مظلوم واقع شده لکن ضعیف نیست، مقتدر است.
-به فضل الهی، ملت ایران با قوت و اقتدار، خودش را به همه‌ی مقاصدی که ترسیم کرده خواهد رساند.
ادامه دارد…
 
منبع : خبرگزاری مهر