کد مطلب: 135299
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۶
سازمان هواشناسی اعلام کرده بارندگی‌ها در شمال کشور تا فردا ادامه خواهد داشت و دمای هوا در نوار شمالی کشور طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۶ تا ۱۰ درجه افزایش می‌یابد.
 
به گزارش ایران خبر، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: موج بارشی که در استان‌های گیلان، مازندران و دامنه‌های شمالی البرز آغاز شده، با شدت قابل ملاحظه از امروز (دوشنبه) تا صبح سه‌شنبه ادامه خواهد داشت. همچنین این سامانه امروز باعث طوفان‌های تندری، رگبار باران، رعد و برق، تندباد شدید موقتی و افت دما در دامنه‌های شمالی البرز تا سواحل دریای خزر، در گیلان، مازندران، گلستان، بخش‌هایی از استان‌های اردبیل و آذربایجان شرقی و به تدریج از اواسط امروز در خراسان شمالی و به صورت ضعیف‌تر در شمال خراسان رضوی خواهد شد.

احد وظیفه افزود: شدت بارش‌ها ابتدا در استان گیلان و اکثر مناطق مازندران به ویژه در مناطق مرکزی و شرقی آن و بعدازظهر علاوه بر این مناطق، در استان گلستان پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: همچنین کاهش دما طی ۲۴ ساعت آینده در سواحل خزر به ۵ تا ۱۰ درجه و در استان‌های جنوبی البرز مرکزی به ۳ تا ۵ درجه سانتیگراد خواهد رسید. با عبور این سامانه، طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در نیمه شمالی کشور، افزایش نسبی دما رخ می‌دهد که در نوار شمالی کشور، افزایش ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

وی تأکید کرد: بعدازظهر امروز در استان‌های سمنان، قم، قزوین، البرز، تهران، اصفهان، یزد، شمال مرکزی و بخش‌هایی از جنوب غرب کشور، سرعت وزش باد تشدید می‌شود که در برخی نقاط موجب خیزش گرد و خاک موقت خواهد شد. همچنین از امروز تا چهارشنبه در نوار شرقی کشور به‌خصوص شمال سیستان و بلوچستان و منطقه زابل، وزش باد شدید و گرد و خاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه، دریای خزر طی امروز و صبح فردا، مواج و طوفانی پیش‌بینی شده و غرب و مرکز خلیج‌فارس نیز امروز و فردا مواج خواهد بود.

هوای تهران از امروز تا جمعه، صاف و گاهی وزش باد پیش‌بینی شده و بیشترین دمای هوای پایتخت تا روز جمعه به ۳۹ درجه سانتیگراد خواهد رسید. بیشترین دمای هوای اهواز امروز ۴۸ درجه سانتیگراد بوده که تا روز چهارشنبه به ۴۹ درجه سانتیگراد نیز افزایش خواهد یافت.

منبع : خبرگزاری مهر