فعلا خانه نخرید تا قیمت ها واقعی شود

ایران آنلاین , 12 تير 1398 ساعت 15:17

وزیر راه و شهرسازی از مذاکره با پلیس فتا و وزارت ارتباطات برای برخورد با سایت های افزایش دهنده قیمت مسکن خبر داد و گفت: مردم در این شرایط خویشتن‌داری کنند و خرید نداشته باشند تا بازار هیجانی فروکش کرده و قیمت ها واقعی شود.


به گزارش ایران خبر، محمد اسلامی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت در خصوص اخبار مربوط به حذف متقاضایان مسکن مهر افزود: متقاضیانی که در زمان خود و در مهلت مقرر قانونی پول را به میزان تعیین شده واریز کردند هیچکدام حذف نشدند.

وی اضافه کرد: افرادی هستند که با مبالغی کمتر در زمانی که سایت بسته بوده پول واریز کردند که عملاً ثبت نامی صورت نمی گرفته است که عمدتاً مربوط به مسکن مهر پردیس می شود.

وی گفت: برای اینکه به این افراد کمک کنیم اعلام کردیم می توانند در خانه های باقی مانده مسکن های مهر پرند و هشتگرد ثبت نام کنند.

اسلامی در خصوص چرایی ادامه کار سایت هایی که با درج قیمت بالای املاک، بازار مسکن را آشفته کرده اند، گفت: متاسفانه تلاطمی که در بازار وجود دارد همواره مربوط به خود بخش مسکن نیست؛ در حال حاضر سوداگری و دلالی در بخش مسکن بلای جان شده است که البته در همه بخش ها وجود دارد. نکته مهم این است که مردم متناسب با وضعیتی که به وجود آمده است احتیاط کرده و خرید نکنند و اجازه دهند شرایط آرام شود و در وضعیت هیجانی تصمیم گیری نکنند.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص اقدام جدی این وزارتخانه برای ساماندهی سایت های مربوط به فروش و اجاره خانه نیز گفت: با پلیس فتا و وزارت ارتباطات مذاکراتی داشتیم چراکه قیمت های درج شده مبنای کارشناسی ندارد. یک عملیات روانی است که از بیرون کشور هدایت می شود و در جهت این است که روحیه مردم را تخریب کنند. شرط عقلی این است که مردم در شرایط هیجانی خویشتنداری کنند تا اوضاع آرام وقیمت ها واقعی شود.

اسلامی در خصوص میزان وام مسکن به زوج های جوان گفت: وام مسکن زوج های جوان توسط شورای پول واعتبار ۶۰ درصد افزایش یافته است. بدین ترتیب که وام ۱۰۰ میلیون تومانی به ۱۶۰ میلیون و وام ۸۰ میلیونی در شهرهای بزرگ به ۱۲۰ میلیون و در شهرهای کوچک از ۶۰ میلیون به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: یک فرضیه این است که اگر فردی توان پرداخت اقساط بیشتری را دارد با سازنده و بانک عامل توافق کرده و وام بیشتری را دریافت کند که البته هنوز مصوب نشده است.

/ایرنا


 


کد مطلب: 135401

آدرس مطلب: http://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/135401/فعلا-خانه-نخرید-قیمت-واقعی-شود

ایران خبر
  http://www.irankhabar.ir