تردد کامیون‌ها در ایام اربعین به عراق از مرزهای چهارگانه ممنوع شد

خبرگزاری مهر , 1 مهر 1398 ساعت 10:28

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام کرد: تردد کامیون‌ها به عراق از ۱۷ مهر تا ۳ آبان امسال از ۴ مرز خسروی، مهران، چزابه و شلمچه ممنوع است.


به گزارش ایران خبر، مهران قربانی در گفت وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه تردد کامیون ها در ایام اربعین از مرزهای ۴ گانه به سمت عراق ممنوع است، گفت: این ممنوعیت از ۱۷ مهر آغاز شده و تا ۳ آبان ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: کامیون‌های صادراتی که به عراق کالا حمل می‌کنند، می‌توانند در این ایام از مرزهای جایگزین استفاده کنند که شامل مرز باشماق در استان آذربایجان غربی و سه بازارچه مرزی در استان‌های آذربایجان غربی و کرمانشاه است.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح کرد: این سه بازارچه مرزی به ترتیب «کیله» در سردشت آذربایجان غربی و «تیله رش» و «شوشمی» در استان کرمانشاه هستند.

به گزارش ایران خبر، سال های گذشته در ایام اربعین تردد کامیون ها به سمت عراق از سه پایانه مرزی مهران در استان ایلام و چزابه و شلمچه در استان خوزستان ممنوع بود اما تردد کامیون ها از پایانه مرزی خسروی برقرار بود چرا که زائران از مرز خسروی تردد نمی کردند. اما امسال به دلیل رفع ملاحظات امنیتی، پایانه مرزی خسروی نیز برای تردد زائران بازگشایی شده است؛ بنابراین کامیون های حامل کالاهای صادراتی به عراق، اجازه تردد از مرز خسروی را هم ندارند.

۲۷ مهر ماه امسال اربعین شهادت اباعبدالله الحسین (ع) است که به دلیل پیش بینی سفر حدود ۳ میلیون زائر در سال جاری به عتبات عالیات، امسال برای اولین بار ۴ پایانه مرزی برای تردد زائران به عراق در نظر گرفته شده است.


کد مطلب: 139298

آدرس مطلب: http://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/139298/تردد-کامیون-ها-ایام-اربعین-عراق-مرزهای-چهارگانه-ممنوع

ایران خبر
  http://www.irankhabar.ir