کد مطلب: 140573
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۳
بنا بر گفته مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای حدود ۶۰ درصد زائران امام حسین ( ع ) در مراسم اربعین از مرز مهران تردد کرده‌اند.
 
به گزارش ایران خبر، داریوش باقرجوان با بیان اینکه امسال نسبت به سال‌های گذشته از شرایط خاصی در اربعین حسینی برخوردار بودیم و همین امر باعث شد تا برنامه‌ریزی‌ها برای خروج زائران ۱۰ روز زودتر انجام شود، افزود: در همین راستا، طرح جابه‌جایی اربعین از ۱۰ مهرماه آغاز شد و تا به امروز نیز ادامه دارد، این در حالی است که عمدتا سفرهای رفت، رو به اتمام است و زائران در حال بازگشت به کشور هستند.

وی در خصوص تعداد ناوگانی که در این ایام به زائران خدمات ارائه داده است، تصریح کرد: برای جابه‌جایی زائران در اربعین حسینی، ۹۰۰۰ دستگاه ناوگان اتوبوسی کشور در کنار ۴۰ هزار دستگاه ناوگان سواری کرایه و مینی‌بوسی در حال ارائه خدمات از سراسر کشور به سمت مرزهای چهارگانه و به همین نسبت نیز برای بازگشت به داخل کشور هستند و این خدمات تا به امروز ادامه داشته است.

این مسئول با یادآوری اینکه نیاز بود هماهنگی و برنامه‌ریزی منسجمی در همین راستا انجام شود، ادامه داد: نزدیک به ۷۰۰ نفر از عوامل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌ها فقط در مرز مهران و پایانه برکت به ارائه خدمات مشغول‌اند که باید به این تعداد، همکاران اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام و نیز سایر استان‌ها هم که در این مکان‌ها مستقر بوده و در حال ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی هستند، اشاره کرد.

باقرجوان با بیان اینکه حجم ورود و تعداد زائرانی که در حال ورود به کشور عراق هستند، بسیار بالا بوده و به همین نسبت ناوگانی هم که عهده‌دار حمل و نقل و جابه‌جایی مسافران را بر عهده دارد با تعداد ناوگان بیشتری در این عرصه حضور دارد، اظهار کرد: روز گذشته در مرز مهران نزدیک به ۳۶۰۰ دستگاه اتوبوس از پایانه برکت خارج شدند. همچنین پایانه‌های مرزی شلمچه بعد از مرز مهران و چزابه و در نهایت مرز خسروی نیز از استقبال خوب زائران برخوردار بود و جابه‌جایی زائران اربعین حسینی در این مرزها هم‌اکنون در حال انجام است.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یادآور شد: خوشبختانه در برهه کنونی، یک بسیج عمومی و همگانی در شرکت‌های حوزه حمل و نقل مسافر، رانندگان، مالکان وسایط نقلیه و نیز همکاران ادارات‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در سراسر کشور، چه در استان‌های خود به عنوان پشتیبانی‌کننده مرزهای چهارگانه زیارت اربعین و چه در مرزها برای اینکه بتوانند زائران را به‌موقع به مقاصدشان برسانند، ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه امروز روز اربعین است و به طور حتم شاهد ورود گسترده‌تری از زائران خواهیم بود و به همین نسبت نیز برنامه‌ریزی شده تا از سراسر کشور اتوبوس‌های بیشتری وارد پایانه‌های مرزی شود، بیان کرد: تلاش همه همکاران در بخش حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این است که با سرعت و ایمنی مناسب، زائران از مرزها خارج شده و به مقاصدشان برسند./ مهر

منبع : ایران آنلاین