افزایش آلودگی هوای کلانشهرها تا آخر هفته/ جنوب کشور بارانی است

خبرگزاری مهر , 18 آبان 1398 ساعت 11:55

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اعلام اینکه جنوب کشور امروز و فردا بارانی است، گفت: تا آخر هفته شاهد افزایش آلودگی هوا در کلانشهرها خواهیم بود.


به گزارش ایران خبر، صادق ضیائیان، در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: از امروز تا پایان هفته در اغلب مناطق واقع در نیمه شمالی کشور جوی آرام و پایدار حاکم است و از این رو در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده ها، غبار محلی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: امروز شنبه در برخی نقاط استان های فارس، بوشهر، کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، غرب یزد، جنوب اصفهان، جزایر واقع در شرق خلیج فارس و تنگه هرمز و فردا یکشنبه در برخی نقاط هرمزگان، سیستان و بلوچستان، نیمه جنوبی کرمان، جنوب فارس، جنوب بوشهر و جزایر واقع در شرق خلیج فارس و تنگه هرمز رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

به گفته ضیائیان، امروز شدت بارش ها در هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب شرق فارس خواهد بود.

وی افزود: هوای تهران از امروز تا چهارشنبه صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد و در بعضی ساعات غبار آلود پیش بینی شده و بیشترین و کمترین دمای هوای پایتخت امروز به ترتیب ۱۸ و ۹ درجه سانتیگراد اعلام شده است.

ضیائیان گفت: شهر کرد امشب در خنک ترین ساعات دمای منفی ۵ درجه را تجربه خواهد کرد که از فردا به منهای ۶ درجه نیز خواهد رسید.


کد مطلب: 141575

آدرس مطلب: http://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/141575/افزایش-آلودگی-هوای-کلانشهرها-آخر-هفته-جنوب-کشور-بارانی

ایران خبر
  http://www.irankhabar.ir