تکذیب برقراری بیمه بیکاری برای زلزله زدگان

ایران آنلاین , 18 آبان 1398 ساعت 15:26

درحالیکه معاون پارلمانی و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور زلزله‌زدگان آذربایجان‌شرقی از برقراری بیمه بیکاری برای کارگران منطقه توسط اداره کل کار استان خبرداده بود، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی این موضوع را تکذیب کرد.


به گزارش ایران خبر، میراحد حسینی اظهار کرد: پیش از این معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده بود که کارگرانی که در اثر زلزله واحدهای آنان آسیب دیده‌اند بلافاصله تحت حمایت بیمه بیکاری قرار گرفته و مقرری به آنان پرداخت می‌شود؛ ولی بعد از بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد که هیچ کدام از جان باختگان شامل این شرایط نبودند.

وی ادامه داد: همچنین اگر کارخانجاتی به دلیل خسارت تعطیل باشند در این صورت کارگران می توانند از بیمه بیکاری استفاده کنند؛ ولی خوشبختانه آسیب‌هایی به کارخانجات این مناطق وارد نشده است.

وی عنوان کرد: اگر کارگری مصدوم شده و دارای گواهی پزشکی باشد، هزینه‌های آن ها از طریق سازمان تامین اجتماعی پرداخت خواهد شد.

حسینی خاطرنشان کرد: کمک های لازم به زلزله زدگان از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان انجام می‌شود و بسته‌های غذایی را در بین زلزله زدگان توزیع خواهیم کرد./ایسنا

 


کد مطلب: 141601

آدرس مطلب: http://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/141601/تکذیب-برقراری-بیمه-بیکاری-زلزله-زدگان

ایران خبر
  http://www.irankhabar.ir