کد مطلب: 145847
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۱
ایسنا/مرکزی
 
به گزارش ایران خبر، حجت‌الاسلام قاسم عبدالهی امروز بیست و هشتم بهمن ماه، در ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخابات استان مرکزی اظهار کرد: دولت خواستار برگزاری انتخابات خوب و سالم است و برگزاری انتخابات ناسالم و پرسرو صدا نشان دهنده ضعف دولت است بنابراین دولت باید تلاش خود را در راستای برگزاری انتخابات سالم و مقتدرانه با حضور حداکثری انجام دهد.

وی با بیان اینکه تاکید استاندار مرکزی نیز حضور حداکثری مردم در انتخابات است، افزود: متاسفانه در حال حاضر از برخی تحرکات انتخاباتی در استان، بوی فتنه استشمام می‌شود، در حالی که دولت و هیچ‌یک از ارکان نظام راضی به این کار نیست و نیاز است چشم این فتنه از همین حالا کور و از ایجاد آن جلوگیری شود.

رئیس دادگستری استان مرکزی تصریح کرد: برخی قصد دارند چند شب باقی مانده تا انتخابات را مبدل به فضای پر از فتنه کنند که باید اقدامات لازم در راستای خاموشی این فتنه انجام شود.

عبداللهی بیان کرد: در برخی موارد شعارهایی مطرح شده که به نوعی نشانه بروز یک فتنه است که البته اطلاعاتی به دست ما رسیده که برخی بنرها نیز در همین راستا تولید شده که هنوز رونمایی نشده و در شب‌های آینده رونمایی خواهد شد.

وی با اشاره به طرح ها و شعارهای تبلیغاتی برخی کاندیداها و سمت هایی که برای برخی از آنها ذکر شده همچون  "رئیس ستاد انتخابات میرحسین موسوی یا مدیرکل نمونه دولت سیدمحمد خاتمی و..." گفت: آیا این نامزدها تنها این دو سمت را داشته‌اند که در برخی پوسترها به این سمت‌ها اشاره شده؟ قطعا این چنین نیست و این موارد چراغ و علامت سبز برای فتنه است و جای تعجب دارد که برخی به فتنه انگیز بودن این اقدامات توجهی ندارند.

رئیس دادگستری استان مرکزی بر ضرورت جلوگیری از بروز فتنه در استان تاکید و خاطرنشان کرد: در صورتی که این موارد از سوی ستاد انتخاباتی شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان استان مرکزی شناسایی شده چرا اقدامی برای پیگیری درخصوص این طرح ها و شعارها انجام نشده و اگر هم شناسایی نشده باز هم علت آن باید مشخص شود، چراکه برخی از این اقدامات نشان از فتنه داشته و با تحرکات انتخاباتی فرق دارند، این اقدامات غیرقابل تحمل است و باید ظرف مدت 24 ساعت مسئولان این ستاد شناسایی و احضار شده و ستادها بازرسی شوند، نمی‌شود هرکس هر اقدامی دلش بخواهد انجام دهد و در نهایت با پنهان شدن پشت پرده، تعدادی جوان را تحریک کرده و پیش بفرستند.

عبداللهی اضافه کرد: انتخابات به این معنی است که کسانی که در درون نظام هستند و انتخابات را قبول دارند و قانون اساسی را قبول دارند و ملتزم به اسلام و نظام هستند فعالیت داشته باشند اما مواردی که گفته شد مصداق التزام به نظام و اسلام نیست و ضد نظام است.

وی فرمانداری اراک را مکلف دانست که تخلفات انتخاباتی را محو و امحا کند و اضافه کرد: در خصوص مسائلی که امنیت کشور را نشانه گرفته همه باید پای کار باشند و تنها فرمانداری مسئول نیست.

وی با بیان اینکه ستادها باید در قبال سخنران‌ها و سخنرانی‌ها هم مسئول و پاسخگو باشند، خاطرنشان کرد: در رابطه با مسائل امنیتی و فتنه باید فارغ از حزب چپ و راستی و مسئولیت و سمت  دقت لازم را به کار برد و هرکس که خود را وارد مسئله فتنه کند و جوانان و مردم را تحریک به اغتشاش و ... کند، باید پاسخگو باشد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی در خصوص اعتراض امروز کارگران واگن پارس نیز افزود: مدیرعامل واگن پارس هم باید احضار شده و پاسخگو باشد که چرا مطالبات کارگران پرداخت نشده تا در نهایت در این ایام حساس کارگران دست به چنین اقدامی بزنند.

منبع : خبرگزاری ايسنا