کد مطلب: 146992
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۵
قرنطینه، کنترل مرزها، تعطیلی مدارس و ممنوعیت برگزاری تجمعات از جمله اقداماتی است که به منظور پیشگیری از شیوع کروناویروس در کشورهای اروپایی اتخاذ شده است.
 

به گزارش ایران خبر، قرنطینه از جمله اقداماتی است که مقامات ایتالیا برای مقابله با شیوع کروناویروس در نظر گرفته‌اند. بر اساس این اقدام از ۶۰ میلیون جمعیت این کشور درخواست شده تا خانه‌های خود را ترک نکنند و تنها برای انجام کارهای ضروری یا دریافت خدمات درمانی اجازه تردد دارند.

در کرواسی، لتونی، اسلواکی و روسیه افرادی که به کانون‌های اصلی کروناویروس سفر داشته‌اند باید برای مدت دو هفته در خانه قرنطینه بمانند.

در بلژیک ملاقات در خانه‌های سالمندان ممنوع شده یا به‌طور بسیار محدود انجام می‌شود همچنین در جمهوری چک به رستوران‌ها اجازه فعالیت از ساعت ۲۰ تا ۶ صبح داده نشده است.

در فرانسه از افراد بالای ۷۰ سال درخواست شده از خانه‌های خود خارج نشوند.

کنترل مرزها یکی دیگر از اقدامات در نظر گرفته شده در کشورهای اروپایی است. روز پنج شنبه مقامات جمهوری چک برای مدت ۳۰ روز وضعیت اضطرار اعلام کرده‌اند و تمامی مرزها به روی افرادی که از مناطق پرخطر همچون فرانسه و آلمان سفر کنند، بسته است.

در لهستان نیز در مرزهای این کشور با آلمان و جمهوری چک وضعیت سلامت مسافران کنترل می‌شود.

اسلواکی نیز ورود تمامی مسافران خارجی را از روز جمعه ممنوع اعلام کرده است.

تعطیلی مدارس نیز از راهکارهای اتخاذ شده در کشورهای اروپایی است. در ایتالیا، یونان و لهستان تمامی مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل شده‌اند همچنین موسسات آموزشی در اتریش، دانمارک، لیتوانی، نروژ، رومانی، جمهوری چک، اسلوونی و اکراین تعطیل شده‌اند. فرانسه نیز از جمله کشورهای اروپایی است که اقدام به تعطیل کردن فعالیت تمامی مدارس و دانشگاه‌های کشور کرده است.  

اسلواکی و ایرلند نیز در فهرست کشورهایی قرار دارند که اقدام به تعطیلی تمامی مدارس و موسسات فرهنگی کرده‌اند.

همچنین چندین کشور تجمعات بیش از ۱۰۰۰ نفر را ممنوع اعلام کرده‌اند که می‌توان به بلژیک، دانمارک، فرانسه، لهستان، رومانی و سوئیس اشاره کرد.

اتریش و مجارستان نیز تجمعات بیش از ۱۰۰ نفر در فضای بسته و بیش از ۵۰۰ نفر را در فضای باز ممنوع اعلام کرده‌اند.

به گزارش ایران خبر، به نقل از مدیکال اکسپرس، از دیگر کشورهایی که محدودیت‌هایی را در برگزاری تجمعات اعمال کرده‌اند می‌توان به هلند، جمهوری چک و بلغارستان اشاره کرد.

منبع : خبرگزاری ايسنا