کد مطلب: 147514
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۸
همزمان با افزایش جهانی تلفات بیماری کووید- ۱۹ آمریکا و کشورهای اروپایی با چالش تجهیزات بیمارستانی و پزشکی برای مقابله با این بیماری مواجه شده اند.
 

به گزارش ایران خبر، افزایش شمار قربانیان کروناویروس در کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا و انگلیس و همچنین ایالات متحده، مقامات این کشورها را برای آماده کردن تخت‌های بیمارستانی بیشتر در مناطقی با شیوع بالا و فراهم کردن تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای تامین ایمنی کارکنان بخش سلامت به تقلا انداخت و دچار مشکل کرد.

به گفته نخست وزیر ایتالیا، این کشور با بدترین بحران از زمان جنگ جهانی دوم روبروست. با انباشته شدن اجساد قربانیان در بیمارستان‌ها، کلیساها و سردخانه‌های ایتالیا و با درخواست کارکنان بخش سلامت برای کمک بیشتر، نشانه‌ای از موفقیت ایتالیا در مهار رشد شیوع کروناویروس به چشم نمی‌خورد. شمار جانباختگان ایتالیا از مجموع قربانیان چین هم فراتر رفته است.

در آمریکا هم شرایط عادی نیست و تنها در نیویورک شمار مبتلایات، ۵ درصد آمار جهانی است.  آنتونی فاوچی، متخصص ارشد بیماری‌های عفونی آمریکا در اظهاراتی گفت: امیدوارم که ایالات متحده در مبارزه با کروناویروس مسیر مشابه ایتالیا را طی نکند. لازم است اقدامات سختگیرانه‌ای مانند محدودیت‌های مسافرتی، بسته شدن مدارس، تعطیلی بسیاری از کسب و کارها و رعایت فاصله اجتماعی باید برای مدت زمان بیشتری در کشور ادامه داشته باشد.

شهردار نیویورک نیز گفت: شرایط فقط رو به بدتر شدن می‌رود. نیویورک به شدت نیازمند دستگاه‌های تنفس مصنوعی و سایر تجهیزات و کارکنان پزشکی است. بارها از ارتش آمریکا درخواست کرده‌ام که برای کمک بسیج شود اما هیچ پاسخی دریافت نکرده‌ام.

در چندین ایالت آمریکا به ساکنان دستور داده شده که در خانه بمانند.

در انگلیس کارکنان برخی از بیمارستان‌ها از کمبود دستگاه‌های تنفس مصنوعی و تجهیزات حفاظتی مانند ماسک، عینک‌، دستکش و لباس‌های محافظتی شکایت دارند. تقریبا ۴۰۰۰ نفر از کارکنان پزشکی در نامه‌ای به ساندی تایمز هشدار دادند که پزشکان و پرستاران خدمات بهداشت ملی جان خود را از دست خواهند داد اگر که تجهیزات بهتری دریافت نکنند.

منبع : خبرگزاری ايسنا