کد مطلب: 147939
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۸
معاون اجتماعی و فرهنگی پلیس راهور گفت: برای کنترل شهر در روز طبیعت ۳ هزار و ۵۰۰ تیم گشتی، ۲ هزار و ۵۰۰ موتورسوار در نظرگرفته ایم و ۴ هزار نفر نیروی راهور به صورت پیاده مستقر هستند.
 

به گزارش ایران خبر، سرهنگ عین الله جهانی، معاون اجتماعی و فرهنگی پلیس راهور ناجا در گفت‌وگوی رادیویی در برنامه «فرش بفنشه» رادیو ایران اظهار کرد: حتی اگر شرایط ویژه امسال حاکم نمی بود، ما همیشه در ایام تعطیلات و سفرهای نوروزی سرکار حاضر هستیم. هر مأموریتی که برای پلیس راهنمایی و رانندگی باشد همکاران در درون و برون جاده‌ها به انجام وظیفه می‌پردازند.

او در ادامه درباره تمهیدات پلیس در روز طبیعت تاکید کرد: پیش بینی‌های لازم توسط پلیس انجام شده است. این ایام امسال متفاوت شده است. امسال باید مناسبت‌ها را مثل دید و بازدیدها، سفرها و روز طبیعت تعطیل کنیم و فکر کنیم که سال ۹۸ به جای ۱۲ ماه ۱۴ ماه بوده است. وقتی این ایام بگذرد و این مشکلات مرتفع شود می‌توان به راحتی به سفر و طبیعت رفت. مردم این ایام را خوب همراهی و همکاری کردند با پرسنل پلیس راه در جاده‌ها و ورودی و خروجی شهرها، به جز یک تعداد قلیلی که دنبال این هستند که هرطور شده هنجارشکنی کنند که با این افراد برخورد خواهد شد. اما اکثریت مردم همراه و همدل هستند. این طرح شامل روز ۱۳ فروردین، روز طبیعت هم می‌شود اما با یک شرایط ویژه‌تر. در این روز از ابتدای صبح همه همکاران در محل‌های خدمتی تعیین شده شأن حضور پیدا می‌کنند. از قبل هماهنگ شده است با شهرداری. همه تفرجگاه‌ها و پارک‌ها با موانع بسته است. کسی اجازه ورود ندارد و نباید تردد کنند. حتماً هم مردم همراهی خواهند کرد. حدود ۳ هزار و ۵۰۰ تیم گشتی در شهرها گذاشته ایم فقط برای کنترل این موضوع، ۲ هزار و ۵۰۰ موتور سوار مسئول این کار خواهند بود. ۴ هزار نفر فقط نیروی راهنمایی رانندگی به صورت پیاده مستقر خواهند بود.

معاون اجتماعی و فرهنگی پلیس راهور بیان کرد: اگر کسی توجه نکند و توقف‌ها و ترددها انجام شود حتماً برابر با قانون با آنها برخورد خواهیم کرد. کسی که بومی شهری است می‌تواند در این شهر تردد کند اما مسئله اینجاست که داخل شهر الان به یک نگرانی بزرگ تبدیل شده است. مردم داخل شهر تردد می‌کنند و مشخص است که اکثر این ترددها واقعاً جزو ترددهای ضروری نیست. اینجاست که ما نگران می‌شویم. کسانی که در روز طبیعت بیرون می آیند زنجیره بیماری را گسترش می‌دهند و این جرم است و خطر بزرگی برای دیگران ایجاد می‌کنند. مردم در روز ۱۳ فروردین به توصیه‌های پلیس توجه کنند تا بتوانیم این روز را همه در خانه بمانیم الا نیروهای خدماتی، بهداشتی، ترافیکی. نیروهایی که باید باشند و مجبور هستند حضور داشته باشند. همه بوستان‌ها تعطیل هستند. حتی اگر یک مسئولی بخواهد بوستانی را باز کند که قطعاً بازنخواهد کرد برخورد خواهد شد.

سرهنگ جهانی در پایان این برنامه گفت: همه میدان‌های کوچک شهر هم تحت نظارت و کنترل پلیس است. به هیچ وجه اجازه هیچ گونه تجمعی را نخواهیم داد. البته نه تنها پلیس راهنمایی رانندگی سایر همکاران ما در بخش‌های انتظامی همراه ما هستند. هیچ کس نباید در هیچ پارکی چه بزرگ یا کوچک، تفرجگاه، توقفگاه یا کنار رودخانه مستقر شوند.

منبع : خبرگزاری مهر