تاکید بر تعطیلی ادارات به جای اصناف

خبرگزاری مهر , 19 فروردين 1399 ساعت 13:17

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: شاید اگر برخی از ادارات دولتی تعطیل می‌شدند هیچ اتفاقی نمی‌افتاد اما وقتی اصناف تعطیل می‌شوند انواع و اقسام مشکلات اقتصادی به وجود می‌آید.


به گزارش ایران خبر، علی اعطا، عضو هیأت رئیسه و سخنگوی شورای شهر تهران در جریان دویست و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران پس از استماع توضیحات علی رضا زالی، فرمانده مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران با بیان اینکه به جای تاکید بر تعطیلی اصناف بهتر بود بر تعطیلی ادارات تاکید کنیم، گفت: شاید اگر برخی از ادارات دولتی تعطیل می‌شدند هیچ اتفاقی نمی‌افتاد اما وقتی اصناف تعطیل می‌شوند انواع و اقسام مشکلات اقتصادی به وجود می‌آید و دولت هم نمی‌تواند حمایت مؤثری انجام دهد.

وی اضافه کرد: این جای سوال است که چرا در مورد اصناف تا این اندازه سخت‌گیری می‌کنیم و پافشاری داریم تا ادارات باز بمانند.

سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد: موضوع دیگر بحث سلسله مراتب در حوزه تصمیم گیری است، قرار بر این بود که تصمیمات ستاد استانی با ضمانت اجرایی نظارت دادستانی اجرا شود و این به این معنی است که تصمیمات لازم اجرا است.

اعطا تاکید کرد که اما این موضوع در ستاد ملی کرونا نادیده گرفته می‌شود و یکی از این موارد مربوط به تعطیلی حمل و نقل عمومی است.

سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به فاصله گذاری هوشمند گفت: وقتی بحث فاصله گذاری اجتماعی مطرح شد از قرنطینه یک قدم عقب نشینی کردیم، حالا سوال این است که آیا فاصله گذاری هوشمند هم یک قدم عقب نشینی نسبت به فاصله گذاری اجتماعی است.


کد مطلب: 148175

آدرس مطلب: http://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/148175/تاکید-تعطیلی-ادارات-جای-اصناف

ایران خبر
  http://www.irankhabar.ir