کد مطلب: 148734
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۱
رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: ما همزمان با کرونا شاهد بدترین تحریم‌ها هم هستیم، امروز تحریم آمریکا علیه ایران در حقیقت با ویروس کرونا همنوایی می‌کند و ما در حقیقت با دو ویروس مواجه هستیم.
 

به گزارش ایران خبر، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت اظهار داشت: ما همزمان که با این وضعیت کرونا مواجه هستیم شاهد این هستیم که بدترین تحریم هم علیه ما هست. حتماً باید دیپلمات‌های ما، دولت و رسانه‌ها این صدای بلند را به گوش جهان برسانند که امروز تحریم آمریکا بر علیه ایران در حقیقت با ویروس کرونا هم نوایی می‌کند و ما در حقیقت با دو ویروس مواجه هستیم.

وی افزود: یکی ویروس کرونا و یکی ویروس آمریکا است. ویروسی که دولت آمریکا به موجب آن این تحریم را بر ایران تحمیل کرده است. ما بیش از هر زمانی در داخل کشور نیاز به همبستگی و وحدت داریم و نیاز داریم همه ارگان‌ها با هم کار کنیم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور عنوان کرد: از همه اینها مهمتر، باید از مردم عزیز تشکر کنم. مردم انصافاً در دو ماه گذشته همراهی کردند و ما برای ریشه کن کردن و قطع کردن زنجیره این بیماری بیش از هر زمانی نیاز به همراهی و همکاری مردم داریم.

واعظی در پایان تصریح کرد: خواهش من این است که امروز برای اینکه بیش از این به اقتصاد ما لطمه وارد نشود و کارگران و کسانی که روزمزد هستند بیشتر از این تحت فشار قرار نگیرند با پروتکل‌های بهداشتی همراهی شود. اینکه برخی از کسب و کارهای کم خطر یا خطر متوسط را شروع کردیم به معنای این نیست که روال کشور عادی شده است و مردم فکر کنند می‌توانند توصیه‌های بهداشتی را رعایت نکنند.

منبع : خبرگزاری مهر