کد مطلب: 150422
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۶
نماینده دادستان تهران به تشریح اتهامات متهم اکبر طبری پرداخت.
 
به گزارش ایران خبر، رسول امیر قهرمانی، در نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری با اشاره به کیفرخواست صادره گفت: متهم از مصطفی نیاز آذری پنج قطعه زمین واقع در بابلسر به پلاک‌های ثبتی ۲۵۶۹ فرهنگی اصلی به علاوه ویلایی دریافت کرده است.
وی به یکی دیگر از اتهامات معاون اجرایی سابق قوه قضائیه اشاره و تصریح کرد: دریافت رشوه از آقای جلیل سبحانی بالغ بر یکصد و پنجاه میلیون ریال شامل هزینه‌های تهیه و نصب کمد در واحد ۳۱۳ در یکی از مجتمع‌ها و همچنین اقلام این واحد از دیگر اتهامات است.

قهرمانی به دیگر اتهامات طبری اشاره کرد و گفت: اتهام بعدی طبری پول‌شویی از طریق انتقال دو واحد آپارتمان در برخی به نام فرهاد مشایخ، پول‌شویی از طریق ویلای انتقال ویلای دریافتی از مصطفی نیاز آذری به شرح فوق به نام حکیمه شیرمحمدی همسرش. همچنین جعل مادی اسناد رسمی در پنج فقره وکالت‌نامه از دیگر اتهامات متهم است.
نماینده دادستان تهران افزود: مشایخ به پرداخت وجوه و یک دستگاه خودرو بابت پیگیری زمین‌های کلاک به طبری اعتراف کرده است. طبری در این رابطه به آشنایی با منصوری در دفتر خودش و پیشرفت حکم ویژه، حکم کمیسیون ماده ۵ در مراحل مختلف پیگیری زمین های کلاک اشاره کرده است. مشایخ در رابطه با پرداخت ۱۰۰ هزار یورو به طبری عنوان کرده که مبلغ فوق را نجفی به همراه اینجانب در سال ۸۶ پرداخت کرده‌ایم. به گفته خودش این رقم را به خاطر دوستی ۳۰ ساله داده است.
وی گفت: منصوری که به عنوان قاضی ویژه زمین‌های کلاک بوده است با همکاری متهم تخلفاتی را داشته است.
ادامه دارد...
 
منبع : خبرگزاری مهر