کد مطلب: 153813
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۴
نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به فرصت یک ماهه باقی مانده تا هفته تهران گفت: می توان از این فرصت برای شناساندن ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی این کلانشهر کمک گرفت.
 

به گزارش ایران خبر، سید ابراهیم امینی نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران که هدایت جلسه دویست و سی و ششم شورای شهر را بر عهده داشت در سخنرانی پیش از دستور خود با تسلیت در گذشت آیت الله صانعی با اشاره به اینکه کمتر از یک ماه تا هفته تهران فاصله داریم، گفت: لازم است شهرداری تهران، برنامه‌ریزی مناسبی برای برپایی باشکوه این هفته داشته باشد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: شهرداری تهران از فرصت این هفته می‌تواند در جهت شناساندن جاذبه‌های تهران برای شهروندان برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشد و برای شناساندن تهران برای شهروندان دیگر کشورها اقدام کند.

امینی استفاده از ظرفیت فضای مجازی را برای رسیدن به این اهداف حائز اهمیت دانست و گفت: فضای مجازی، فضای قابل دسترسی برای میلیون‌ها شهروند است که در شناساندن تهران و هفته تهران می‌تواند نقش خوبی ایفا کند.

نایب رئیس شورای شهر اظهار داشت: از هفته گذشته شاهد بازگشایی مدارس بوده‌ایم و الزامی بودن حضور دانش آموزان موجب نگرانی شهروندان شده بود، اگرچه دیرهنگام بود اما دولت از تصمیم غیر کارشناسی خود عدول کرد.

وی ادامه داد: اما با گذشت اندک زمانی وزارت آموزش و پرورش ذهن مردم را که به واسطه مشکلات فراوان اقتصادی و صدمات کرونا به اندازه کافی درگیر کرده بود با حذف تصاویر دختران از کتاب درسی رسانه‌ای شدن آن که همزمان با تولد ۵۳ سالگی انوشه انصاری نخستین زن کیهان گرد بود درگیر کرد.

امینی افزود: کشوری که زنان توانمند زیادی را در خود جای داده این اقدام زیبنده نیست البته و در سال‌های مختلف شاهد حذف نام افراد، نام شاعران و نویسندگان کشور از کتب درسی بوده‌ایم.

وی ادامه داد: تلاش‌هایی برای حذف تاریخ، در فرهنگ ما بی سابقه نیست و امیدواریم با جدی گرفتن این مساله کارگروهی برای بررسی اتفاقات اخیر تشکیل شود و نتیجه به گوش افکار عمومی برسد.

منبع : خبرگزاری مهر