کد مطلب: 154543
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۷
سخنگوی دولت گفت: با توجه به آسیب دیدن حوزه خدمات و گردشگری، سیاست‌های حمایتی در ستاد اقتصادی دولت اتخاذ و مقرر شد بازپرداخت تسهیلات بانکی فعالان این حوزه تا پایان سال ۹۹ امهال شود.
 

به گزارش ایران خبر، علی ربیعی سخنگوی دولت ظهر امروز(سه‌شنبه) در نشست خبری با اشاره به فرا رسیدن ایام اربعین حسینی اظهار کرد: آرمان حسینی و دوستی اهل بیت یک امر فرامذهبی است. گفتمان حسینی برای ما گفتمان مقاومت در مقابل متجاوزین به تمامیت ارضی است.

ربیعی افزود: امیدوارم عزاداران حسینی با رعایت پروتکل ها همانند مراسم های تاسوعا و  عاشورا که پروتکل ها را مراعات کردند، به سلامت جامعه ایران کمک کنند.

وی در ادامه گفت: درخواست ما از مردم توجه بیشتر به پروتکل هاست. جلوگیری از اجتماعات بسیار حیاتی است. امروز شرایط سختی پیش رو داریم. ما هفته سختی را پشت سر گذاشتیم. رعایت دستور العمل ها در کشور به ۶۰.۳ درصد کاهش پیدا کرده است.

سخنگوی دولت با اشاره به حمایت دولت از کسب و کارهای آسیب دیده در کرونا، تاکید کرد: با توجه به آسیب دیدن حوزه خدمات و گردشگری، سیاست‌های حمایتی در ستاد اقتصادی دولت اتخاذ و مقرر شد بازپرداخت تسهیلات بانکی فعالان این حوزه تا پایان سال ۹۹ امهال شود. حق بیمه کارگران و هزینه آب و برق و مالیات هم برای این حوزه تا پایان سال امهال می‌شود. در ستاد اقتصادی دولت با پرداخت تسهیلات به حوزه گردشگری با محور احیای بنگاه‌ها نیز موافقت شد.

ربیعی تصریح کرد: ما هم نیاز به افزایش صادرات غیرنفتی داریم و هم برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات تلاش می‌کنیم. ستاد اقتصادی دولت تصمیم گرفت مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگانی که تعهدات ارزی خود را انجام دادند، عودت داده شود.

ادامه دارد ...

منبع : خبرگزاری مهر