در آستانه تعطیلات اربعین حسینی؛

ترافیک سفرهای اربعین به جریان افتاد؛ هشدارهای سفر را جدی بگیرید!

سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان , 16 مهر 1399 ساعت 21:06

باز هم تعطیلات شروع شد و ما همچنان در جاده های کشور شاهد ترددهای پر حجم مسافران با وجود هشدارهای وزارت بهداشت هستیم.


به گزارش ایران خبر،با فرارسیدن اربعین حسینی و احتمال سفرهای برون شهری برای برپایی عزاداری در سایر شهرها به بررسی ترافیک موجود در شهرها پرداختیم.
متاسفانه علاوه بر هشدارهای ویژه درباره گسترش ویروس کرونا با انجام سفرها، دوباره شاهد ترافیک‌های سنگین و نیمه سنگین در بسیاری از محور‌های شمالی از جمله محور‌های شمالی شاهد هستیم به طوری که طبق آمار‌های ارائه شده از روز گذشته ترافیک‌های سنگین در این محور‌ها نشانگر شیوع گسترده در روز‌های آینده است.

با وجود آن که همواره مسئولان وزارت بهداشت و مسئولان کشوری اعلام می‌کنند که مردم حتی از خانه‌های خود در صورت نداشتن کار غیر ضروری خودداری کنند، اما شاهد آن هستیم که بسیاری از مردم همچنان تمایل به سفر در محور‌های اصلی کشور از جمله شهر‌های شمالی را دارند.
این در حالی است که طبق پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی ما شاهد بارش‌های سنگین در بسیاری از محور‌ها از جمله محور‌های شمالی کشور هستیم، اما متاسفانه مردم به این موضوعات توجهی ندارند همچنان با خانواده و خودرو‌های شخصی در جاده‌های کشور مشاهده می‌شوند.
ترافیک سنگین در محور‌های شمالی کشور
طبق آمار‌های ارائه شده از سوی مرکز مدیریت راه‌های کشور شاهد افزایش حجم تردد‌ها هستیم به طوری که به گفته محرابی نیا رئیس مرکز مدیریت راه‌های کشور در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران از ساعت ۰ تا ساعت ۱۲ امروز در کل کشور ۲.۷ درصد شاهد افزایش حجم تردد‌ها بوده ایم.

او ادامه داد: به مردم توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از افزایش و گسترش شیوع ویروسبه مردم توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از افزایش شیوع ویروس کرونا حداقل از انجام سفر‌های غیرضروری خودداری کنند.

محرابی نیا اظهار کرد: براساس مشاهدات ودوربین‌های جاده‌ای از روز گذشته و صبح امروز هم حجم ترافیک در بسیاری از محور‌های کشور از جمله محور‌های شمالی هستیم.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های کشور تصریح کرد: علاوه بر آنکه بسیاری محور‌های شمالی کشور شاهد ترافیک سنگین است همچنین طبق اعلام سازمان هواشناسی هم در بسیاری از محور‌های شمالی کشور شاهد بارش باران هستم.
محرابی نیا یادآور شد: طبق پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی و همچنین آمار‌های جوی شاهد آن هستیم که در دو روز آینده بسیاری از محور‌ها به ویژه محور‌های شمالی کشور دچار جاده‌ها و محور را دچار لغزندگی خواهند شد که همین موضوع زمینه‌ساز افزایش تصادفات جاده‌ای می‌شود.
او اظهار کرد: تمامی محدودیت‌های یک طرف کردن پلیس راهور در محور‌های شمالی از جمله هراز کرج چالوس اعمال می‌شود و تردد‌ها در این بخش به صورت عادی و دو طرف خواهد شد.

محرابی نیا یادآور شد: همین محدودیت‌ها خود زمینه ساز افزایش ترافیک در جاده‌های کشور خواهد شد.

براساس این گزارش مرکز مدیریت راه‌های کشور هم اکنون در محور‌های شمالی - تردد روان در محور‌های هراز، فیروزکوه، چالوس، آزادراه تهران - شمال و آزادراه قزوین - رشت (رفت و برگشت) برقرار شده است.

همچنین محور‌های چالوس، هراز و آزادراه قزوین-رشت دارای بارش باران و محور فیروزکوه و آزادراه تهران - شمال فاقد هرگونه مداخلانت جوی است.

گفتنی است ترافیک نیمه سنگین در آزادراه تهران - کرج- قزوین حدفاصل پل فردیس تا گلشهر در اکثر مقاطع ترافیک نیمه در آزادراه قزوین-کرج-تهران محدوده ساسانی مشاهده می‌شود.

همچنین محدودیت تردد با تغییر مسیر ایجاد می‌شود که این محور‌ها عبارت است از محور قزوین - همدان (کیلومتر ۱۱۰) مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین لاین روبرو به صورت دو طرفه انجام می‌گردد.
بارش شدید باران در محور‌های شمالی کشور
همچنین به گفته کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه در بسیاری از محور‌های استان‌های شمالی کشور شاهد بارش باران خواهیم بود افزود: امروز در مناطق شمال غرب و غرب کشور خراسان شمالی استان‌های جنوبی البرز قزوین تهران زنجان مرکزی همدان و کردستان شاهد بارش شدید باران و گاهی رعد و برق و وزش باد خواهیم بود.

او یاد آور شد: بارش باران در برخی از محور‌های استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، البرز، گیلان، زنجان، قزوین، مازندران وجود دارد.

گفتنی است امروز رگبار شدید باران و رعد و برق در گیلان، البرز، تهران، مرکز و نیمه شمالی آذربایجان غربی، نیمه شمالی آذربایجان شرقی، اردبیل، مازندران، نیمه شمالی قزوین و ارتفاعات شمال غرب سمنان پیش‌بینی می‌شود.

در روز جمعه به جزء شمال غرب در سایر مناطق ذکر شده بارش ادامه داشته و در لرستان، چهارمحال و بختیاری، برخی مناطق کرمان نیز بارش گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد. در این مدت در ارتفاعات البرز، زاگرس شمالی بارش برف دور از انتظار نیست.
شنبه و یکشنبه در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید گاهی همراه با گردوخاک رخ می‌دهد و در سایر مناطق آسمان صاف و آرام است.

همچنین درروز‌های جمعه و شنبه در سواحل شمالی دامنه‌های جنوبی البرز شمال شرق و شرق کاهش ۴ تا ۶ درجه‌ای دما و در شمال غرب افزایش نسبی دما و روز‌های شنبه و یکشنبه در جنوب شرق کاهش ۴ تا ۶ درجه دما و در نوار غربی افزایش نسبی دما پیش بینی می‌شود.

براساس این گزارش با توجه به هشدار‌های بسیار زیاد مسئولان و همچنین پر شدن تمامی تخت‌های بیمارستانی و آمار‌های جهشی مبتلایان بیماران کرونایی امیدواریم مردم در این تعطیلات حداقل کمی مراعات کنند و شاهد هجوم دوباره مسافران در جاده‌های کشور نباشیم.


کد مطلب: 154604

آدرس مطلب: http://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/154604/ترافیک-سفرهای-اربعین-جریان-افتاد-هشدارهای-سفر-جدی-بگیرید

ایران خبر
  http://www.irankhabar.ir