کد مطلب: 66517
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۸
عامل جنایت هولناک خیابان ایتالیا که بر سر تماشای تلویزیون، خواهر و پدرش را به قتل رسانده بود، در جلسه دادگاه جزئیات جنایت را تشریح کرد.
به گزارش ایران خبر، در این پرونده هوتن 25 ساله متهم است شامگاه پانزدهم فروردین امسال در اقدامی جنون‌آمیز خواهرش به نام آرین‌ دخت و پدرش به نام حسن را به قتل رسانده است.

پسر جوان ابتدا قصد داشت با صحنه‌سازی، مسیر تحقیقات پلیس را تغییر دهد، اما پس از یک روز به جرم خود اعتراف کرد.

او در بازجویی‌ها گفت: روز حادثه به خانه آمدم و دیدم خواهرم در حال تماشای سریال‌ ماهواره‌ای است. من می‌خواستم سریال شبکه تلویزیونی خودمان را ببینم. سر این موضوع با آرین‌دخت درگیر شدم و در یک لحظه به‌خاطر عصبانیت او را خفه کردم. قصد داشتم فرار کنم که پدرم سر رسید و چون می‌دانستم او مرا تحویل پلیس می‌دهد، پدرم را به بهانه‌ای به آشپزخانه کشانده و با ضربات چاقوبه قتل رساندم. بعد از قتل برای صحنه‌سازی به سینما رفتم، اما دستگیر شدم.

پس از تکمیل تحقیقات و بازسازی صحنه قتل، پرونده به شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران ارسال و صبح دیروز پسر جوان به ریاست قاضی مقدم‌زهرا، محاکمه شد.

با توجه به مرگ مادربزرگ خانواده، عمو و عمه‌های متهم به عنوان اولیای دم در دادگاه حاضر شدند. عموی هوتن برای او درخواست قصاص کرد اما دو نفر از عمه‌هایش دیه خواستند و عمه دیگرش او را بخشید.


رئیس دادگاه سپس با تفهیم اتهام به مرد جوان از او خواست به دفاع از خود بپردازد که هوتن در حالی که گریه می‌کرد، گفت: روز حادثه از آرین‌دخت خواستم کنترل تلویزیون را به من بدهد اما نداد. بر سر این موضوع درگیر شدیم. او را به اتاقش بردم که روی دستم چنگ انداخت. با پدرم تماس گرفتم و گفتم، آرین دخت دوباره پرخاشگر شده است. وقتی خواهرم آرام شد، مشغول تماشای تلویزیون شدم.

او این‌بار با چاقو به طرفم حمله کرد که چاقو را از دستش گرفتم و به داخل ظرفشویی انداختم. این‌بار هم آرین‌دخت را در اتاقش زندانی کردم. وقتی به خودم آمدم، متوجه شدم دستم با چاقو زخمی شده است. بشدت عصبانی شده و به اتاق خواهرم رفتم. یک رشته کش روی زمین دیدم و با آن آرین‌دخت را خفه کردم. وقتی به خودم آمدم، پشیمان شدم. تصمیم گرفتم با صحنه‌سازی مرگ او را خودکشی نشان دهم. یک طناب رخت را به دو نیم کردم. قبل از اجرای نقشه‌ام پدرم سر رسید. خواستم از بالکن فرار کنم اما نشد.

وقتی پدرم وارد آپارتمان شد، او را با چاقو کشتم. بعد هم طوری صحنه‌سازی کردم که به پلیس بگویم، آرین‌دخت پدرم را کشته و بعد خودکشی کرده است. نیمی از طناب را به دور گردن او و بقیه را به سقف بستم. البته هنگام گره زدن طناب او تکان خورد که فکر می‌کنم آن زمان زنده بود. بعد از صحنه‌سازی به سینما و خانه دوستم رفتم تا کسی به من شک نکند.

متهم به قتل در آخرین دفاعیاتش اظهار کرد: از اولیای‌دم تقاضای بخشش دارم. اگر مرا نمی‌بخشند، قبل از قصاص حلالم کنند.

پس از آخرین دفاعیات متهم، قضات دادگاه برای تصمیم‌گیری وارد شور شدند.
 
منبع : جام جم